Z&Z Auto Złomańczuk Autoryzowany Dealer Skoda
ul. Toruńska 85
87-162 Lubicz Dolny k. Torunia

Firma Z&Z Złomańczuk w branży motoryzacyjnej działa od 1991 roku. Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego jest dobrze znana – prowadzi sprzedaż i serwis pojazdów marki Skoda oraz Ford. Posiada także autoryzację serwisową Volkswagena. W 2009 roku właściciel postanowił wybudować nowy obiekt dilerski Skody w Lubiczu Dolnym koło Torunia. Oficjalne otwarcie miało miejsce w lutym 2010 roku.
Inwestor „od zera” wybudował salon z serwisem, projektując go ściśle pod swoje oczekiwania i plany. Nasza firma została dostawcą wyposażenia diagnostycznego i serwisowego. Właściciel stworzył obiekt wzorem swoich poprzednich realizacji. Od początku wymagał od nas, aby proponowany sprzęt był nowoczesny. Celem inwestora jest świadczenie najwyższej jakości usług dla swoich klientów. Już na etapie projektowania części serwisowej nasz przedstawiciel brał udział w rozmowach z architektem.

Dostarczyłem kompletną koncepcję technologiczną rozmieszczenia urządzeń w pomieszczeniu stacji kontroli pojazdów, a także szkic usytuowania podnośników. Podczas budowy na bieżąco kontrolowałem wykonanie istotnych elementów, które są ważne z punktu widzenia późniejszego, sprawnego montażu sprzętu. Udało nam się stworzyć bardzo funkcjonalny serwis, a także przyjazne miejsce pracy dla mechaników. Cieszy mnie, że inwestor jest zadowolony z wykonanej pracy

– powiedział Henryk Bill, który z ramienia naszej firmy nadzorował realizację kontraktu.

W osobnym pomieszczeniu znajduje się recepcja przejazdowa, która równocześnie jest stacją kontroli pojazdów. Przyjęcie auta odbywa się przy użyciu ścieżki diagnostycznej CERTUS, pracującej na jednym stanowisku z podnośnikiem nożycowym. Diagnostyka stanu technicznego pojazdu jest dzięki temu szybka, kompleksowa i dokładna. Ścieżka diagnostyczna od początku zyskała uznanie inwestora. Pozwala bowiem na badanie pojazdów z napędem 4×4, a od początku rozmów był to bardzo istotny warunek zakupu.
Główna hala serwisu mieści 8 stanowisk naprawczych. Sześć wyposażono w elektromechaniczne podnośniki dwukolumnowe o udźwigu 3,2 tony. Kolejne, siódme stanowisko przewidziano dla cięższych pojazdów, dlatego pracuje ono w oparciu o podnośnik dwukolumnowy o udźwigu 4 tony. Ósme stanowisko wyposażone zostało w podnośnik nożycowy Efficar do ustawiania geometrii.
Na wyposażeniu serwisu Skody znajdują się także: szynowe wyciągi spalin, urządzenie do serwisowania klimatyzacji, wyważarka, montażownica, zlewarko-wysysarki, podnośnik do skrzyń biegów oraz wózki z kompletem narzędzi. Na uwagę zasługuje również bardzo zaawansowane urządzenie do ustawiania geometrii pracujące w technologii 3D.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl