Źródełko
Stacja paliw i SKP, Rzeszów

zrodelko_DSC_0070zrodelko_8„Źródełko” to dobrze znana, prężnie rozwijająca się, rzeszowska sieć stacji paliw. Od wielu lat obiekt tej sieci funkcjonował na ulicy Warszawskiej, natomiast w 2013 roku inwestor postawił kolejny – tym razem przy ulicy Batalionów Chłopskich. Już wcześniej w tej drugiej lokalizacji działała niewielka stacja paliw z ograniczonym asortymentem, którą inwestor postanowił kompleksowo rozbudować.

Właściciel „Źródełka” przez lata zbierał doświadczenia z rynku, miał także swoje własne plany inwestycyjne. Postanowił stworzyć obiekt wielofunkcyjny, który w jednym miejscu skupiał będzie różnego typu usługi dla kierowców. Podstawę stanowi oczywiście duża, ośmiostanowiskowa stacja paliw, której uzupełnieniem jest myjnia samoobsługowa oraz podstawowa stacja kontroli pojazdów.

Przyznać musimy, że w historii firmy WSOP jest to jeden z niewielu klientów, który odważnie zdecydował się na połączenie stacji paliw ze stacją diagnostyczną. Tego typu inwestycje nie zdarzają się często, choć usługi te w praktyce znakomicie się uzupełniają.

zrodelko_3zrodelko_DSC_0071Współpraca w ramach budowy SKP przy ulicy Batalionów Chłopskich w Rzeszowie była pierwszym biznesem pomiędzy naszymi firmami. Inwestor już wiele lat temu kupił niepozorną działkę w centrum Rzeszowa wiążąc z nią pewne plany.

W dalszej kolejności, po przeprowadzeniu wnikliwego rozeznania lokalnego rynku stacji kontroli pojazdów, skontaktował się z osobą pełniącą na tym terenie funkcję koordynatora sprzedaży z ramienia WSOP – Maciejem Obarą. Przy okazji spotkania, obydwaj Panowie oglądając działkę wspólnie analizowali dostępne możliwości pod kątem późniejszej realizacji. Przedstawiciel WSOP włączył się w działania już na etapie projektowania budynku – w tym hali na potrzeby SKP.

Praktyka pokazała, że udało się to znakomicie, bowiem stosunkowo niewielkie pomieszczenie (na dodatek nieprzejazdowe) udało się tak zagospodarować, że stacja otrzymała wszystkie możliwe kategorie badań technicznych (łącznie z przyczepami) przewidziane dla podstawowej SKP.

zrodelko_DSC_0085zrodelko_DSC_0089– Hala, w której działa stacja diagnostyczna nie jest duża, ale jestem bardzo zadowolony, ponieważ udało nam się zaproponować najlepsze jej wykorzystanie. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem było wykorzystanie kanału diagnostycznego oraz linii w wersji dzielonej, montowanej po obu stronach kanału. To pozwoliło maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń

– przekonuje Maciej Obara, który nadzorował realizację tego kontraktu.

Inwestor od początku nastawiał się na wysoki standard świadczonych usług. Widać to zarówno na samej stacji paliw, ale także w przypadku stacji kontroli. Właściciel „Źródełka” zdecydował się na zakup urządzenia do kontroli i regulacji geometrii w technologii 3D. Ponieważ obiekt nie posiada dodatkowego stanowiska do geometrii urządzenie 3D jest wykorzystywane wyłącznie do przeglądów rejestracyjnych. Trzeba przyznać, że śmiała decyzja o zakupie właśnie tego typu sprzętu plasuje tę stację kontroli wysoko, jeśli chodzi o standard świadczonych usług.

Stacja diagnostyczna rozpoczęła działalność w październiku 2013 roku. Z miesiąca na miesiąc poprawia swoje wyniki liczone w ilości wykonanych przeglądów, co właścicielowi pozwala ze spokojem patrzeć na nadchodzące miesiące i lata.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl