Mobilna Stacja Diagnostyczna CERTUS została nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wyróżnienie to przyznaje jury złożone z autorytetów branży motoryzacyjnej. Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych nagród przemysłowych w Polsce.

Mobilna Stacja Diagnostyczna CERTUS to specjalistyczna wersja CERTUSA zabudowana w automatycznie rozkładanym kontenerze. To autonomiczne, wielofunkcyjne stanowisko diagnostyczne, przewożone dostosowanym do transportu kontenerów samochodem ciężarowym, które można wykorzystać wszędzie tam, gdzie jest akurat potrzeba. Przygotowanie MSD do pracy trwa zaledwie 15 minut. Stacja przeznaczona jest do badania przede wszystkim samochodów ciężarowych, ale można ją wykorzystywać do badania wszystkich kategorii pojazdów. Wyposażona jest między innymi w uniwersalne urządzenie rolkowe, szybki ośmiokierunkowy szarpak hydrauliczny, analizator spalin, dymomierz, tester tachografów, zestaw do analizy paliwa oraz wiele innych narzędzi i przyrządów.

– Tegoroczny Złoty Medal dla CERTUSA to szczególne wyróżnienie. Eksperci branży motoryzacyjnej wchodzący w skład jury po raz czwarty orzekli, iż koncepcja techniczna, funkcjonalności oraz jakość urządzeń CERTUS zasługują na najwyższe uhonorowanie. Dodatkowo cieszy nas, że komisja konkursowa doceniła fakt, iż produkt ten został zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce. Urządzenia zamontowane w MSD wykorzystują te same podzespoły i elementy konstrukcji, co urządzenia, które produkujemy dla stacji kontroli pojazdów
– podkreślił Jarosław Cichoń, prezes zarządu WSOP.

Mobilna Stacja Diagnostyczna CERTUS zawiera szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych. Należą do nich chociażby unikalny mechanizm obrotu i stabilizacji kontenera oraz system sterowania funkcjami stacji. MSD ma nieduże rozmiary, relatywnie niewielki ciężar, a największe odbiorniki prądu, jakimi są silniki urządzenia rolkowego, sterowane są falownikami. Dzięki temu stacja jest efektywna energetycznie i może być rozkładana na drogach czy placach o niewielkiej szerokości. Pozwala to na użytkowanie MSD w silnie zurbanizowanym otoczeniu i szybką zmianę miejsca pracy.

Mobilna stacja powstała na zamówienie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach i od początku 2019 roku jest z powodzeniem wykorzystywana do prowadzenia kontroli na drogach. Śląscy inspektorzy chwalą urządzenie za kompaktowe rozmiary i niewielką pracochłonność przy rozkładaniu i składaniu. Operacje te może wykonać jedna osoba w czasie 15 minut, licząc łącznie z rozładunkiem z przewożącego pojazdu. Inspektorzy doceniają także niezawodność urządzeń CERTUS, ponieważ w szczególnie ciężkich warunkach pracują urządzenie rolkowe i szarpak.

Wręczenie Złotego Medalu dla Mobilnej Stacji Diagnostycznej CERTUS odbędzie się podczas gali otwarcia Targów Techniki Motoryzacyjnej 26 marca w Poznaniu.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl