WSOP dostarczy dla Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Katowicach mobilną stację diagnostyczną. Jest to skomplikowane urządzenie służące do kontroli stanu technicznego pojazdów w warunkach drogowych.

Urządzenie dla WITD Katowice to prawdziwy zielony „transformer.” Zdolność do samodzielnego rozładunku z przewożącego ją samochodu, rozkładane burty, dach i najazdy oraz zwarta konstrukcja spowodują, że stanowisko kontrolne będzie można rozwijać nie tylko na wielkich parkingach przy autostradach, ale nawet na stosunkowo niewielkich placach w mieście.

W wyniku przetargu publicznego Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego wybrał naszą ofertę na wykonanie mobilnej jednostki diagnostycznej. Zamawiający postawił oferentom niezwykle wygórowane wymagania techniczne, w wyniku których powstanie nowoczesna i funkcjonalna konstrukcja dostosowana do różnego rodzaju miejsc pracy.

Funkcje rozpoznawania i badania pojazdów z napędem 4×4, unikalny układ wspomagania wyjazdu badanego samochodu z rolek, dopracowany technicznie szarpak – to główne urządzenia, które stanowić będą wyposażenie tej jednostki. W mobilnej stacji diagnostycznej zabudujemy urządzenia spełniające te same wymogi, jakim podlegają urządzenia w okręgowych stacjach kontroli pojazdów, co spowoduje, że wyniki pomiarów będą porównywalne i wiarygodne.

Jednym z głównych zadań Inspekcji Transportu Drogowego jest ochrona uczciwej konkurencji w transporcie drogowym. Zastosowanie tego narzędzia zwiększy skuteczność działania inspektorów, wpłynie na ograniczenie smogu komunikacyjnego w naszej metropolii, pozwoli też na bardziej skuteczne wychwytywanie pojazdów, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl