W dniach 7-10.04.2022 po 4 latach przerwy odbyły się Targi Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć!

W tym roku postawiliśmy na przedstawienie szerokiej palety projektów innowacyjnych w zakresie wyposażenia obiektów zaplecza motoryzacji, prowadzonych na przestrzeni lat przez naszą firmę, a które nabrały jeszcze większej dynamiki dzięki naszemu nowemu Centrum Badawczo-Rozwojowemu, otworzonemu w 2019 roku, w 25 lecie istnienia firmy.

Po pierwsze przedstawiliśmy przegląd zróżnicowanych funkcjonalnie urządzeń rolkowych do kontroli hamulców. Odwiedzający mieli okazję dokładnie przyjrzeć się części z nich na stoisku WSOP w hali nr 3. Dzięki wystawieniu sześciu rodzajów rolek klienci mogli na żywo porównywać je ze sobą i dopasowywać do potrzeb własnych stacji.

Na szczególną uwagę zasługują prezentowane po raz pierwszy na polskim rynku:

  • wydłużone rolki uniwersalne używane do badania wieloosiowych przyczep i naczep do przewozu ładunków ponadgabarytowych,
  • rolki asymetryczne do badania pojazdów trójkołowych i o małym rozstawie kół (rozwiązanie chronione prawnie w UPRP)
  • rolki z dodatkowymi rolkami umieszczonymi z boku zestawu do badania pojazdów trójkołowych i o małym rozstawie kół (rozwiązanie chronione prawnie w UPRP), oba te rozwiązania współpracują oczywiście z odpowiednio dostosowanym oprogramowaniem linii diagnostycznej
  • rolki z mechanizmem podnoszenia koła zalecane szczególnie do badania pojazdów osobowych o niskim zawieszeniu i ospojlerowanych
  • rolki uniwersalne z silnikami po bokach lub pomiędzy rolkami – rozwiązanie ułatwiające montaż w fundamentach urządzeń innej konstrukcji oraz dla mobilnych linii diagnostycznych montowanych naposadzkowo

Dla porównania zaprezentowaliśmy także typowe zestawy rolkowe stosowane w stacjach kontroli pojazdów i ASO.

Drugim bardzo ważnym aspektem naszego stoiska był MULTITEST- autorski program do badania potokowego pojazdów, za który otrzymaliśmy w tym roku Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich! Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się podczas otwarcia Targów. Nasi rozmówcy przejawiali żywe zainteresowanie charakterystyką programu, a handlowcy chętnie prezentowali jego działanie na tablecie oraz dużym telewizorze powtarzającym ekran z szafy sterującej.

CERTUS MultiTest jest przemyślanym i wszechstronnie przetestowanym oprogramowaniem wspierającym przeprowadzanie badań technicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami (tzw. Rozporządzenie 776) między innymi dzięki wbudowanej bazie usterek, pozwalającym na spełnienie spodziewanych nowych wymogów w zakresie rejestrowania i udostępniania wyników pomiarów, a także na wykonywanie zdjęć i skanowanie kodu QR z dowodu rejestracyjnego. Obsługa możliwa jest za pomocą tabletu lub smartfona, przy czym nie jest konieczne pobieranie jakichkolwiek aplikacji. Dzięki możliwości wykorzystania jednego kompletu urządzeń diagnostycznych do badania kilku pojazdów jednocześnie (np. przez trzech diagnostów) osiągane jest zwiększenie przepustowości technologicznej stacji kontroli przy zachowaniu odpowiednio długiego czasu pojedynczego badania wynikającego z zakresu wykonywanych czynności. Nasze oprogramowanie może również działać na kilku liniach diagnostycznych zainstalowanych w jednym obiekcie nawet gdy pojazdy przemieszczają się pomiędzy nimi. Warto podkreślić, że oprogramowanie to powstało we współpracy z polskimi diagnostami i jest dojrzałym produktem informatycznym użytkowanym od dwóch lat na wielostanowiskowej okręgowej stacji kontroli pojazdów. MulitTest przeznaczony jest do instalowania na liniach diagnostycznych CERTUS Evo2 i Certus3.

Projektem specjalnym, jaki zaprezentowaliśmy zarówno na naszym stanowisku jak i w postaci prezentacji „na żywo” na otwartej powierzchni Targów, był także prototyp mobilnej stacji kontroli wykonanej dla potrzeb Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Katowicach. Ten ciekawy technologicznie i nowatorski produkt, pracujący z powodzeniem od kilku lat na rzecz poprawy bezpieczeństwa śląskich dróg, był wstępem do kolejnego dużego projektu, jaki WSOP realizuje obecnie – dostawy 16 Mobilnych Jednostek Diagnostycznych, zakontraktowanych przez Główną Inspekcję Transportu Drogowego, które będą pracować na terenie całego kraju.

I last but not least – przedstawiliśmy największe nasze osiągnięcie ostatnich lat – fundamentalną dywersyfikację oferty WSOP, w postaci własnego projektu myjni samoobsługowej CLEANART. Myjniami zajmowaliśmy się już od kilkunastu lat, natomiast teraz nadszedł czas na wykorzystanie zdobytych tą drogą kompetencji do wdrożenia własnej linii produktowej, która zaczyna już z powodzeniem pracować u polskich inwestorów. Dlatego nie mogło jej zabraknąć w tym przeglądzie potencjału innowacyjnego WSOP.

Ta paleta różnorodnych innowacyjnych projektów, wykraczających poza typowe ramy działań producentów linii diagnostycznych do kontroli pojazdów, udowodniła przodujący w branży potencjał innowacyjny naszej firmy, który będziemy dalej rozwijać w naszym Centrum Badawczo-Rozwojowym dla dobra naszych klientów i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Stanowisko targowe oraz projekt rozwojowy urządzeń rolkowych do kontroli hamulców i oprogramowania do potokowego badania pojazdów są współfinansowane z funduszy UE.

 

 

Kontakt dla dziennikarzy

Emilia Cichoń – email: e.cichon [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48