Firma WSOP rozpoczęła realizację inwestycji zmierzającej do powstania centrum badawczo-rozwojowego. Pozwoli to projektować i tworzyć prototypowe rozwiązania oraz przeprowadzać wiarygodne testy urządzeń służących do badania bezpieczeństwa jazdy. Inwestycja jest współfinansowana z Funduszy Europejskich.

certus3_dsc_1751Już roku temu firma WSOP kupiła dwie działki inwestycyjne w Knurowie przy ulicy Dworcowej zlokalizowane niedaleko autostrady A1. Zostały one przeznaczone pod budowę centrum badawczo-rozwojowego (CBR) urządzeń CERTUS, które są obecnie głównym produktem firmy.

W kwietniu tego roku WSOP zakwalifikowała się do dotacji z Funduszy Europejskich (Inteligentny Rozwój), a we wrześniu podpisana została ostateczna umowa w tej sprawie.

– Liczymy, że inwestycja ta da nam impuls do dalszego rozwoju i otwarcia nowego rozdziału w historii firmy. Cieszymy się z pomyślnego przejścia etapu uzyskania potrzebnego finansowania, jednocześnie mamy nadzieję, że równie sprawnie przebiegnie budowa samego obiektu – powiedział Jarosław Cichoń, prezes zarządu firmy WSOP.

Pomoc unijna dla rozwoju polskich produktów

certus3_dsc_1719Uruchomienie centrum badawczo-rozwojowego da WSOP możliwość tworzenia urządzeń dostosowanych do potrzeb odbiorców krajowych i zagranicznych oraz prowadzenia prac rozwojowych na większą, niż dotąd skalę. Do tej pory firma inwestowała w rozwój wyłącznie własne środki. Głównym i unikalnym przedsięwzięciem było w tym zakresie odejście od dystrybucji zagranicznych urządzeń i stworzenie własnej linii diagnostycznej do badania pojazdów CERTUS.

W wyniku czterech projektów badawczo-rozwojowych rozpisanych na 5 lat został zaprojektowany i wykonany sterownik do linii z oprogramowaniem, zestaw rozbudowanych  opcji oraz mechaniczne części podłogowe urządzeń. Linie te – wytwarzane w całości w Polsce – uzyskały dwukrotnie Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich (w 2014 i 2016 roku) oraz Złoty Medal w Międzynarodowym Konkursie Wzornictwa Przemysłowego POPAI Awards 2015 w Paryżu w kategorii Automotive. W chwili obecnej linia CERTUS – przyjęta życzliwie przez polski rynek – jest gotowa do wprowadzenia na rynki zagraniczne.

Dzięki unijnemu wsparciu i budowie CBR prace nad rozwojem urządzeń będzie można przyspieszyć. Uzyskane w nowym obiekcie warunki pozwolą na ulepszanie dalszych procesów projektowania i wytwarzania urządzeń.

Przez pierwszych 20 lat istnienia firma WSOP zbierała doświadczenia, jak najlepiej obsługiwać polski rynek. Następnych 20 lat przeznaczymy równolegle na promowanie polskiej techniki w świecie. Wierzymy, że linie CERTUS będą jej dobrą wizytówką!

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl