VW/Audi Wojtanowicz
Wrocław (Siechnice)

To już drugi serwis wyposażony przez firmę WSOP dla sieci dealerskiej Audi/VW Wojtanowicz. W tym przypadku inwestor zdecydował się na budowę obiektu od podstaw, co dawało sporą swobodę w zagospodarowaniu dostępnej przestrzeni pod potrzeby serwisu mechanicznego oraz naprawy blacharsko-lakiernicze. Sporych rozmiarów budynek został zaprojektowany bardzo funkcjonalnie. Przestronne hale ułatwiają codzienną pracę. Firma WSOP uzgodniła z projektantem koncepcję technologiczną – usytuowanie urządzeń i podnośników w hali serwisowej.

Recepcja serwisu wyposażona jest w linię diagnostyczną CERTUS z opcją 4×4 dla pojazdów do 3,5 tony. W jej skład wchodzi podnośnik nożycowy APAC o udźwigu 5 t wraz z uwalniaczem osi (o udźwigu 3 t), szarpakiem i pełnym przygotowaniem pod geometrię. Stanowisko recepcji będzie w przyszłości pełnić również funkcję SKP.

 
Serwis mechaniczny posiada 6 stanowisk naprawczych: trzy wyposażone w podnośniki dwukolumnowe APAC o udźwigu 3 t, jedno z podnośnikiem dwukolumnowym MAHA o udźwigu 5 t do serwisowania ciężkich pojazdów (np. VW Crafter), kolejne stanowisko posiada funkcjonalny podnośnik dwunożycowy wysokiego podnoszenia APAC o udźwigu 3,6 t zlokalizowany przy bramie wjazdowej oraz jedno stanowisko płaskie.

Na stanowisku blacharni został zamontowany czwarty z podnośników dwukolumnowych APAC wykorzystywany do demontażu i montażu elementów przy naprawach blacharsko-lakierniczych.

Na wyposażeniu serwisu znajdują się również dostarczone przez firmę WSOP wyciągi spalin, urządzenie do serwisowania klimatyzacji, wyważarka, montażownica z trzecią ręką do obsługi opon niskoprofilowych, zlewarko-wysysarki oraz wózki z kompletem narzędzi.

W hali warsztatowej została zamontowana instalacja olejowa z barem na dwa gatunki świeżego oleju i płyn chłodniczy oraz instalacja odsysania oleju zużytego do zbiornika umieszczonego w magazynie olejów.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl