W czerwcu 2018 roku wejdą w życie nowe przepisy obligujące młodych kierowców do podnoszenia swoich kwalifikacji. Dotyczy to głównie doskonalenia techniki jazdy i umiejętności wyprowadzania pojazdu z poślizgu. Każdy początkujący kierowca w tzw. okresie próbnym będzie musiał przejść obowiązkowo godzinne doszkolenie w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy.

Firma WSOP produkuje mechaniczne urządzenie destabilizujące tor jazdy pojazdu. Konstrukcyjnie przygotowane jest ono do przenoszenia obciążeń nawet najcięższych samochodów, które są dopuszczone do ruchu drogowego. „Szarpak” umożliwia doskonalenie techniki jazdy, a użytkującej go firmie zapewnia przygotowanie na nadchodzące zmiany przepisów.

Jak działa takie urządzenie?

Kierowca wjeżdża ze stałą prędkością (około 30-50 km/h) pomiędzy dwa słupki. Płyta szarpiąca po wykryciu najazdu tylnej osi pojazdu wykonuje gwałtowny ruch w lewo albo w prawo. W konsekwencji pojazd wpada w poślizg. Zadaniem kierowcy jest utrzymanie toru jazdy na wprost.

Nowoczesna i niezawodna konstrukcja

Wśród istotnych zalet urządzenia należy wymienić przede wszystkim: wysoką pojemność akumulatorów hydraulicznych (co przekłada się na skrócenie czasu pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami), zmienną prędkość ruchu oraz skoku elementów wykonawczych (można regulować trudność ćwiczenia w zależności od predyspozycji kierowców), prostota konstrukcji (zapewnia wysoką niezawodność). Urządzenie destabilizujące tor jazdy pojazdu przeznaczone jest zarówno dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl