Tegoroczne Targi Techniki Motoryzacyjnej 2018 w Poznaniu możemy zaliczyć do bardzo udanych. Pokazaliśmy naszym klientom kilka nowości – przede wszystkim mobilne sterowanie linią CERTUS oraz geometrię 3D.

Wśród produktowych nowości CERTUSA zaprezentowaliśmy mobilne sterowanie linią przy użyciu tabletu, które umożliwia prowadzenie badania technicznego bez wysiadania z pojazdu. Dzięki wykorzystaniu 10-calowego tabletu diagnosta może zarządzać parametrami pracy linii i w czasie rzeczywistym podglądać wyniki. Możliwe jest także płynne przechodzenie pomiędzy tabletem a komputerem. Tablet w komplecie posiada solidne mocowanie do szyby czołowej pojazdu, a wi-fi o wysokiej przepustowości zapewnia płynną pracę urządzenia w każdym miejscu hali diagnostycznej.

Podczas targów TTM 2018 w Poznaniu pokazaliśmy także nowe urządzenie do ustawiania geometrii pojazdów Ravaglioli RAVTD3000S.B pracujące w technologii trójwymiarowej. Urządzenie posiada dwie głowice pomiarowe z kamerami umieszczane pomiędzy osiami pojazdu. Pomiar geometrii odbywa się niezwykle szybko. Po założeniu na koła uchwytów z ekranami refleksyjnymi wystarczy przetoczyć pojazd w przód i w tył (zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na monitorze komputera), aby dokonać pomiaru (zbieżność, różnica kątów skrętu, rozstaw kół oraz osi).

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl