Trevira
Stacja kontroli pojazdów, Poręba Wielka k. Oświęcimia

trevira_DSC_0143trevira_DSC_0100Właściciel firmy Trevira prowadzi wiele działalności, w tym między innymi: sprzedaje węgiel, złomuje pojazdy, prowadzi sklep AGD/RTV czy też handluje dewizami. Inwestor postanowił rozszerzyć prowadzony biznes o usługi przeglądów rejestracyjnych. W swoim obiekcie we wsi Poręba Wielka w powiecie oświęcimskim posiadał już niewielki warsztat samochodowy i właśnie tam postanowił ulokować stację kontroli pojazdów. Do dyspozycji miał obszerny plac, gdzie bez problemów do istniejącego budynku dobudował pomieszczenie na potrzeby SKP.

Inwestor zgłosił się do naszej firmy z gotowym pomysłem na biznes, częściowo już nawet zrealizowanym. Fundamenty w pomieszczeniu stacji były już w większości gotowe. Po kilku poprawkach budowlanych roboty zmierzały ku końcowi.

trevira_DSC_0104trevira_DSC_0128Obiekt na wyposażeniu posiada ścieżkę diagnostyczną CERTUS EVO2 z przydatną funkcją rozpoznawania i badania pojazdów z napędem 4×4. Diagnosta już wcześniej miał do czynienia z linią CERTUS, co dodatkowo przekonało właściciela spółki do wyboru tego właśnie urządzenia. Inwestor według własnego pomysłu i projektu zaaranżował wnętrze hali, wzorując się na podobnych „certusowych” obiektach, które miał okazję oglądać.

Inwestor oczekiwał ode mnie pomocy w sprawnym poprowadzeniu całego przedsięwzięcia. Między innymi wsparłem go leasingiem na zakupione urządzenia, gdzie w zasadzie formalności zostały ograniczone do minimum. Właściciel firmy Trevira prowadzi na co dzień różne działalności i wymagał, aby odciążyć go z maksymalnie wielu spraw, które musiałby załatwiać

– powiedział Artur Zdziebko, koordynator sprzedaży.

trevira_DSC_0132trevira_DSC_0140Stacja kontroli pojazdów zlokalizowana jest przy głównej drodze, w miejscu gdzie skumulowane są różnego typu usługi świadczone przez firmę Trevira, a tym samym okoliczni mieszkańcy często tu zaglądają. Daje to spore szanse na powodzenie biznesu stacji kontroli i dużą ilość klientów w przyszłości.

Ciekawostką, o której warto wspomnieć jest pasja inwestora związana z zabytkowymi pojazdami. Ostatnio odrestaurowany youngtimer – dostawczo-osobowy Citroen Acadiane z lat siedemdziesiątych – zdobi SKP, gdzie swoim lśniącym lakierem dumnie przyciąga uwagę klientów.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl