Top-Spin
Zamość, ul. Dzieci Zamojszczyzny 1d

Najlepszym przykładem na uzasadnienie powiedzenia, że nie ma rzeczy niemożliwych jest najnowsza inwestycja właściciela firmy TOP Spin w Zamościu. Receptą na sukces okazało się wpierw gruntowne przeanalizowanie branży motoryzacyjnej w kontekście usług naprawczych i badań technicznych w ramach stacji kontroli pojazdów. Następnie inwestor znalazł niekoniecznie dużą działkę w centrum malowniczego Zamościa. Wypracował niebanalny projekt architektoniczny, a później zrealizował budowę i uruchomił działalność. Tak w skrócie przedstawia się scenariusz działań, w efekcie których od wiosny 2012 roku zamojski rynek motoryzacyjny jest bogatszy o piękny obiekt świadczący usługi posiadaczom pojazdów samochodowych w ramach podstawowej stacji kontroli pojazdów oraz profesjonalnego stanowiska pomiarów i regulacji geometrii zawieszenia kół jezdnych pojazdów w technologii 3D.

Oryginalność inwestycji oprócz architektury obiektu przejawia się również w koncepcjach zastosowanych we wnętrzu. Chodzi nie tylko gustowny wystrój i charakter wnętrz, ale przede wszystkim układ i gabaryty stanowiska stacji kontroli pojazdów. Ze względu na wymiary i kształt działki budynek powstał na planie trójkąta. Największym wyzwaniem było opracowanie, a następnie wdrożenie w życie projektu technologii SKP oraz stanowiska naprawczego. Rzecz bowiem w tym, że dość niestandardowe są przyjęte kształty – szczególnie części hali przeznaczonej na potrzeby działalności SKP – w której dla końcowego sukcesu w procesie weryfikacji przeprowadzonej przez m.in. Inspektorów Transportowego Dozoru Technicznego, niezbędne było umiejętne i konsekwentne analizowanie każdego centymetra długości, szerokości, wysokości czy powierzchni w trakcie budowy. Po dodaniu do tego kilku ciekawych i praktycznych rozwiązań w zakresie organizacji i infrastruktury, można z całą pewnością powiedzieć, iż obiekt ten utrzyma swój nowoczesny i oryginalny charakter jeszcze przez wiele lat –

powiedział koordynator sprzedaży, Maciej Obara

Stacja ma znakomitą lokalizację, bowiem znajduje się przy głównej drodze wlotowej do miasta, niedaleko centrum handlowego. Duży ruch samochodów w tym miejscu gwarantuje dobrą rozpoznawalność i spore zainteresowanie klientów. Zamojska SKP „Top-Spin” to kolejny przykład „certusowego ducha.” Wystrój w całości jest dziełem właściciela obiektu, który nie skąpił wysiłków, aby kompleks wyglądał wyjątkowo. Dominująca szarość i grafit zostały przełamane czerwonymi detalami, które całości dodają dynamiki. Te motywy przewijają się także w biurze obsługi klienta i hali regulacji geometrii. Wystrój uzupełniają duże logotypy na ścianach. Wszystko zostało zrealizowane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Obiekt na wyposażeniu posiada ścieżkę diagnostyczną CERTUS EVO2 z opcją rozpoznawania i badania napędu 4×4. Urządzenia funkcjonują w oparciu o kanał i stanowisko nieprzejazdowe. Sąsiednie pomieszczenie zajmuje kanał z przygotowaniem pod geometrię wraz z urządzeniem John Bean Visualiner pracującym w technologii 3D.

Bez zbędnej przesady trzeba także przyznać, że inwestor odważnie wszedł na lokalny, zamojski rynek usług motoryzacyjnych. Zarówno wybór niewygodnej (trójkątnej) działki w centrum miasta, jak i decyzja o stworzeniu dizajnerskiego, wyrazistego budynku wiązała się ze sporym ryzykiem. Dzisiaj już wiadomo, że to ryzyko się opłaciło.

Dodatkowo właściciel firmy Top-Spin – jako jeden z pierwszych w mieście – zdecydował się na stworzenie od podstaw profesjonalnego stanowiska do ustawiania geometrii w technologii 3D. Odrzucił półśrodki i zbudował osobne stanowisko, które zostało zaprojektowano tylko i wyłącznie na potrzeby geometrii 3D.

Cała inwestycja została mocno przemyślana, zarówno pod kątem lokalizacji, wyglądu obiektu, jak i przyjętego modelu biznesu, zakresu świadczonych usług, itd. Inwestor wszystko dobrze zaplanował i sprawdził, zanim podjął się budowy. Miał świadomość dużego stopnia trudności, dlatego całość dopiął na ostatni guzik.

Ze swojej strony gratulujemy osiągniętego sukcesu i jednocześnie dopingujemy w dalszym rozwoju motoryzacyjnego biznesu firmy Top-Spin.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl