Techcar
ul. Katowicka 47, 43-100 Tychy

Tyski obiekt to kompleks motoryzacyjny z prawdziwego zdarzenia. Od samego początku pomyślany i zrealizowany z polotem – jest prawdziwą wizytówką inwestora. Wybudowany od podstaw, na rozległej działce, w świetnej lokalizacji, która gwarantuje spore zainteresowanie kierowców.
Właściciele firmy Tech-Car działali wcześniej w branży motoryzacyjnej, natomiast nie prowadzili stacji kontroli pojazdów czy warsztatu. Zajmowali się rzeczoznawstwem samochodowym, która to działalność znalazła swoje miejsce w powstałym kompleksie. Inwestor oczekiwał od naszej firmy bieżącej pomocy przy projektowaniu i budowie całego obiektu oraz jego końcowego odbioru i uruchomienia. Właściciel Tech-Caru podczas realizacji stawiał nacisk przede wszystkim na to, aby obiekt – kolorystycznie spójny – wyróżniał się na tle konkurencji nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim szerokim wachlarzem oferowanych usług.
W kompleksie firmy Tech-Car znajdują się: stacja kontroli pojazdów dla aut osobowych, pięciostanowiskowa myjnia samoobsługowa, myjnia ręczna oraz warsztat samochodowy. Cały obiekt to doskonały przykład, że kompleksy motoryzacyjne mogą być architektonicznie ładne i dzięki temu swoim wyglądem przyciągać uwagę klientów.

Podstawowa stacja kontroli pojazdów jest wyposażona w ścieżkę diagnostyczną CERTUS EVO2 z opcją automatycznego rozpoznawania i badania napędów 4×4. Na kanale zamocowany jest szarpak hydrauliczny. Nasz przedstawiciel na bieżąco konsultował wszelkie kwestie technologiczne podczas budowy obiektu, łącznie z konstrukcją kanału i projektem instalacji wentylacyjnej.
Osobnym urządzeniem jest myjnia samoobsługowa. Pięć stanowisk myjni zostało wyposażonych w najnowocześniejsze urządzenie WashTec HobbyWash. Sześć programów mycia gwarantuje mycie do czysta każdego pojazdu. Wiata myjni wraz z dotykowymi pulpitami sterowania została kolorystycznie dostosowana do wyglądu całego obiektu. Kompleks posiada także 4 stanowiska odkurzania wyposażone w odkurzacze oraz metalowe trzepaczki do dywaników. Niezależnie od myjni samoobsługowej funkcjonują dwa stanowiska mycia ręcznego.
Szczególnie wiele uwagi i rozmów poświęciliśmy na wypracowanie z inwestorem koncepcji funkcjonowania myjni samoobsługowej. Jej umiejscowienie na działce oraz to, że ma sąsiadować z ruchliwą ulicą Katowicką w zasadzie od początku było jasne. Pod uwagę natomiast brane były różne warianty dotyczące konfiguracji samej maszyny, wiaty, sposobu zasilania (gaz lub olej opałowy), ilości stanowisk, rodzajów zastosowanych programów mycia, itp. Podczas niezliczonych rozmów przewijało się wiele koncepcji, ale ostatecznie inwestor zdecydował się na 4 stanowiska mycia samoobsługowego oraz 2 na myjni ręcznej. Po ponad dwóch latach funkcjonowania obiektu właściciel dobudował jedno stanowisko otwarte (z żurawiem).

Hala przewidziana dla potrzeb warsztatu i rzeczoznawców samochodowych została wyposażona w kompletny zestaw urządzeń naprawczych i diagnostycznych. Są to: podnośnik dwukolumnowy Efficar o udźwigu 4 tony, podnośnik nożycowy z uwalniaczem kół do geometrii o udźwigu 4 tony, komputerowa wyważarka, demontażownica z „trzecią ręką”, urządzenie do pomiaru i regulacji geometrii zawieszenia, zlewarko-wysysarka, urządzenie do serwisowania klimatyzacji, prostownik warsztatowy z funkcją rozruchu oraz wózek warsztatowy z zestawem narzędzi. Kompleksowe wyposażenie gwarantuje obsługę niemal każdego pojazdu do 3,5 tony.

Tyski inwestor wybudował obiekt wyróżniający się architektonicznie, z przemyślanym wzornictwem utrzymanym w jednolitej kolorystyce CERTUSA. Jednym z wielu elementów charakterystycznych jest kolorystyka stanowiska diagnostycznego utrzymana w tonacji szarości, grafitu i czerwieni, obejmująca nawet drobne detale. Kolejne elementy spójnej wizualizacji tego obiektu to przede wszystkim wystrój biura obsługi klienta. Opiera się na meblach przygotowanych wg indywidualnego, ale prostego projektu. Całość doskonale ze sobą współgra oraz zapewnia klientom chwilę odpoczynku.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl