Serwis WSOP od ponad 20 lat projektuje i wykonuje instalacje do dystrybucji płynów eksploatacyjnych. Tego typu rozwiązania zapewniają wygodę i czystość użytkowania oraz pozwalają na kontrolę nad produktami o znacznej wartości.

Przebudowana instalacja olejowa w serwisie pojazdów użytkowych VOLVO Pietrzykowice.

Systemy dystrybucji płynów eksploatacyjnych służą do zarządzania procesem dystrybucji płynów różnego typu: olejów silnikowych i przekładniowych, smarów, płynów chłodniczych, itp. W pełnej wersji system dystrybucji umożliwia zarówno dystrybucję, jak i odbiór zużytych płynów. Na hali serwisowej instalowana jest niemal dowolna ilość punktów wydawczych.

– Płyny konfekcjonowane w butelkach są droższe w zakupie, a poza tym puste pojemniki wymagają uciążliwej utylizacji. Dużo korzystniej jest zaopatrywać się w dwustulitrowych beczkach i dystrybuować oleje za pomocą instalacji rozprowadzonej po serwisie
– przekonuje Inżynier Serwisu WSOP, Wojciech Piechaczek.

Instalacja olejowa ułatwia pracę mechanikom, ponieważ mają oni bezpośredni dostęp do potrzebnego materiału, a zarazem każde pobranie jest monitorowane przez system rejestrujący: kto, kiedy i jaki płyn zużył.

Systemy dystrybucji za każdym razem dopasowywane są do potrzeb i możliwości klientów. Możemy zacząć od najprostszych rozwiązań ze stanowiskiem mobilnym z beczką, pompą i pistoletem z licznikiem, kolejno przez proste instalacje z wykorzystaniem zwijadeł lub „barków” naściennych, aż po rozbudowane instalacje z centralnym monitoringiem dającym możliwość sprzężenia z programem magazynowym. Największy zaprojektowany i wykonany przez nas system do instalacji płynów liczył 10 km rur (serwis fabryczny Mercedesa).

Dodatkowo Serwis WSOP wykonuje także instalacje odbioru zużytego oleju, co umożliwia jego odprowadzanie wprost do zbiornika w dedykowanym pomieszczeniu.

Jeżeli są Państwo zainteresowani tego typu instalacją prosimy o kontakt z Serwisem WSOP. Dla każdego klienta nasi pracownicy przygotują indywidualną ofertę dopasowaną do potrzeb i możliwości. Szczegóły dostępne są u dyspozytorów regionów serwisowych.

Kontakt dla dziennikarzy

Emilia Cichoń – email: e.cichon [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48