Stefcar
Kompleks motoryzacyjny, Szerzyny, powiat tarnowski

stefcar_DSC_0004stefcar_DSC_0007W niewielkiej miejscowości Szerzyny pod Tarnowem powstał okazały kompleks motoryzacyjny z prawdziwego zdarzenia. Na stosunkowo niewielkiej działce udało się postawić budynek, który pomieścił dwustanowiskowy warsztat mechaniczny, stację kontroli pojazdów oraz sklep motoryzacyjny. Inwestor postanowił rozwinąć prowadzoną już wcześniej działalność, w tym między innymi stację paliw oraz myjnię.

Realizacja w Szerzynach to kolejny w ostatnich latach przykład pewnej charakterystycznej tendencji na polskim rynku, kiedy właściciel firmy większość czasu przebywa za granicą, tam prowadzi swoje interesy, natomiast w Polsce uruchamia nową inwestycję. Wymagało to szczególnego podejścia do zagadnienia. Oznaczało bowiem w większości bieżącą współpracę z upoważnionymi przez inwestora pracownikami, oraz sprawną wymianę informacji i analizowanie dalszych etapów z większym niż standardowo wyprzedzenie.

– podkreślił Maciej Obara, koordynator sprzedaży, który z ramienia WSOP nadzorował realizację inwestycji.

stefcar_DSC_0019stefcar_DSC_0012Powstanie tego obiektu stanowi również przykład modelowej współpracy z innego powodu. Już pierwsze spotkanie – mówiąc kolokwialnie: „bez zbędnych wstępów” – odbyło się w biurze projektowym, w gronie osób odpowiedzialnych za ostateczny kształt przedsięwzięcia: inwestora, decyzyjnych pracowników oraz ekipy projektowej. Przedstawiciel naszej firmy wprowadził poprawki do projektu technologicznego i budowlanego. Przedyskutowano także zastosowane rozwiązania oraz dokonano szczegółowej analizy dalszych etapów projektowania. Precyzyjnie uwzględniono charakter infrastruktury:

  • stanowiska SKP (wersja z podnośnikiem; zapewnienie odpowiednich parametrów dla sprawnej pracy SKP z wykorzystaniem urządzenia do pomiarów i regulacji geometrii trybie 3D),
  • stanowisk obsługi naprawczej z naciskiem na optymalne rozwiązania w zakresie doboru urządzeń i organizacji pól pracy – wszystko pod kątem usług, jakie oferowane są klientom,
  • stanowiska zewnętrznego SKP i wymaganych miejsc parkingowych.

Wkrótce potem podpisana została umowa i wspólnie przystąpiliśmy do dalszych prac.

Oczekiwaniem właściciela firmy było kompleksowe poprowadzenie inwestycji oraz niezbędnych uzgodnień. Współpracę ułatwiało obustronne zaufanie, które pozwoliło nam część decyzji podejmować przez telefon. Inwestor kilkukrotnie pojawiał się na budowie, był także obecny podczas odbiorów. Doglądał przygotowań i skupiał się raczej na ogólnym nadzorze. Codzienne prace były konsultowane z jego pracownikami. Muszę przyznać, że ten model współpracy sprawdził się bardzo dobrze.

– podkreślił Maciej Obara.

stefcar_DSC_0021stefcar_DSC_0008W momencie pierwszego kontaktu z naszą firmą inwestor miał już swoją wizję, pomysł na cały kompleks. Z kolei w kwestii doboru sprzętu zdał się na wiedzę i doradztwo przedstawiciela WSOP, który zaproponował kompletację sprzętu najlepszą do tego typu obiektu i oczekiwań właściciela.

Kompleks motoryzacyjny w Szerzynach odwiedziliśmy kilka miesięcy po jego otwarciu. Widać było spore zainteresowanie okolicznych mieszkańców, którzy z chęcią korzystają z jego usług. Choć miejscowość nie jest duża, to z pewnością całemu biznesowi sprzyja lokalizacja przy głównej drodze oraz fakt, że kolejna stacja kontroli znajduje się dopiero kilka kilometrów dalej. Wyniki firmy dodatkowo poprawia sprzedaż części zamiennych i akcesoriów w sklepie oraz krzyżowe promocje dla klientów. Za zakupy w sklepie, lub też skorzystanie z usług warsztatu klient otrzymuje bon paliwowy. Podobna promocja obowiązuje klientów stacji paliw. To wzajemnie napędza oba biznesy, a ich właścicielowi przysparza klientów.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl