Spółdzielnia Transportu Wiejskiego
Nowy Sącz, ul. Wiśniowieckiego 125

Spółdzielnia Transportu Wiejskiego w Nowym Sączu to jeden z naszych najstarszych klientów w tym rejonie kraju. Początki współpracy sięgają 1998 roku kiedy to WSOP dostarczyło do STW wyposażenie okręgowej stacji kontroli pojazdów. Dziś STW kojarzone jest w Nowym Sączu i jego okolicach z profesjonalną i kompleksową usługą w zakresie: napraw samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, badań technicznych, mycia pojazdów oraz sprzedaży paliw. Na przestrzeni lat mieliśmy przyjemność współpracować z życzliwą i fachową ekipą zarządzającą i wykonawczą Spółdzielni. Już od samego początku znaleźliśmy wspólny język w analizach techniczno-biznesowych przed podejmowaniem kolejnych kroków inwestycyjnych naszego klienta.

Dzięki temu w kolejności chronologicznej uczestniczyliśmy między innymi w:

  1. regularnej rozbudowie i unowocześnianiu strefy serwisu pojazdów – w tym modernizacji hali i wyposażeniu stanowisk obsługi aut osobowych i dostawczych w podnośniki dwukolumnowe czy dostawie nowoczesnej tokarki do bębnów i tarcz hamulcowych, a także kół zamachowych,
  2. projektowaniu, wykonaniu, a następnie wyposażeniu i uruchomieniu w 2010 roku pięciostanowiskowej myjni samoobsługowej WashTec HobbyWash,
  3. uruchomieniu w 2012 roku nowoczesnego stanowiska stacji kontroli pojazdów dla pojazdów osobowych.

Wyjątkowy charakter tej ostatniej inwestycji wynika z ambicji inwestora, aby stworzyć sprawne, nowoczesne i wygodne stanowisko do przeprowadzania badań pojazdów – w tym również o bardzo nowoczesnych konstrukcjach – w ramach istniejącej stacji kontroli pojazdów. W efekcie najpierw zaprojektowano adaptację jednej z hal w oparciu o projekt technologiczny dostarczony przez WSOP. Następnie wykonano i uruchomiono segment, w którym znalazły się: najnowsza generacja linii diagnostycznej CERTUS Race Line EVO2 z funkcją automatycznego rozpoznawania i badania pojazdów z napędem 4×4, podnośnik nożycowy z szarpakiem i przygotowaniem pod geometrię. Całość wieńczy najnowocześniejszy system pomiarów geometrii pojazdów pracujący w technice 3D w postaci urządzenia John Bean wraz z belką kamer pomiarowych umieszczoną na autonomicznym i dodatkowo mobilnym wózku.

W trosce o praktyczność i funkcjonalność projektowanych stanowisk SKP – także w przypadku Spółdzielni Transportu Wiejskiego – postawiliśmy sobie za cel, aby połączyć wymogi formalne z zasadami pracy i ergonomii użytkowania nowoczesnych urządzeń, takich jak system pomiaru geometrii w technice 3D. W efekcie udało się stworzyć dopracowany w każdym szczególe rozkład urządzeń w infrastrukturze stanowiska. Całość sprawdziła się codziennej pracy, a wcześniej pozytywnie przeszła odbiór Transportowego Dozoru Technicznego.

Jesteśmy przekonani, iż podjęte przez Zarząd Spółdzielni Transportu Wiejskiego w Nowym Sączu przemyślane decyzje w zakresie modernizowania i unowocześniania poszczególnych stanowisk obsługi pojazdów, jak również dbałość o ciągły rozwój i poszukiwanie nowych obszarów usług dla użytkowników pojazdów samochodowych, będą na kolejne lata zapewniały firmie utrzymanie pozycji lidera w rejonie nowosądeckim. My zaś jesteśmy dumni z wielu lat naszej prawdziwie partnerskiej współpracy z załogą STW.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl