Trwa sezon wymiany opon na zimowe. Każdy rok pokazuje, że większość kierowców zwleka z tym do chwili, aż spadnie pierwszy śnieg. To dobry moment, aby zlecić przegląd i kalibrację urządzeń w Serwisie WSOP.

Warto być zawczasu dobrze przygotowanym na okres szczytowej ilości wykonywanych usług. Jesień pozwala zwiększyć przychody firmy, ale jednocześnie dobrze jest zabezpieczyć się przed niechcianymi przestojami z powodu awarii urządzeń, bądź – co gorsza – wykonywać nieprawidłowo obsługę ze względu na wadliwie działający sprzęt.

– Awaria urządzenia przynosi warsztatowi konkretne straty i utratę przychodów. Wciąż jednak u wielu właścicieli serwisów pokutuje mylne przekonanie, że maszyny do wymiany opon są proste i nie wymagają żadnej obsługi, dopóki się nie zepsują. Producenci zazwyczaj zalecają wykonywanie ich przeglądów co 6 miesięcy, a ponieważ większość sprzętu była mocno eksploatowana już wiosną, warto więc taki przegląd wykonać i teraz

– przekonuje Wojciech Piechaczek, Inżynier Serwisu WSOP.

Podczas przeglądu urządzeń serwisant wymieni zużyte elementy odpowiadające przede wszystkim za jakość wykonanej usługi oraz wykona kalibrację wyważarek.

Dobrym pomysłem jest także ponowne przeszkolenie pracowników z obsługi poszczególnych urządzeń.

– Już nie raz spotykałem się z sytuacją, kiedy to urządzenie nie było uszkodzone, tylko zawiniła jego nieprawidłowa obsługa. Błędy najczęściej wynikały z rutyny, bądź też z faktu, że wcześniej pracownik obsługiwał inny sprzęt. Dlatego warto zadbać o krótkie szkolenie i przypomnienie zasad obsługi sprzętu

– podsumowuje Wojciech Piechaczek.

Dla każdego klienta przygotujemy indywidualną ofertę na przegląd, dopasowaną do posiadanych urządzeń. Szczegóły dostępne są u dyspozytorów regionów serwisowych.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl