SKP Moto-Car, Trzebinia
Podstawowa stacja kontroli pojazdów, Trzebinia, woj. małopolskie

Moto-Car to rodzinna firma, która do tej pory prowadziła działalność serwisową w jednym tylko obiekcie (również zlokalizowanym w Trzebini). Z czasem przyszedł pomysł na rozszerzenie zakresu świadczonych usług i w ten sposób zrodził się zamiar otwarcia niewielkiego kompleksu motoryzacyjnego: podstawowej stacji kontroli pojazdów z dwustanowiskowym warsztatem. Zważywszy na obecne uwarunkowania rynkowe jest to dobry pomysł na ustabilizowanie przychodów tego typu działalności.

Działka, na której stanęła stacja jest na tyle duża, że zapewnia wygodę użytkowania. Zmieściły się na niej wszystkie niezbędne obiekty: zarówno SKP, warsztat, drogi dojazdowe, jak również parking oraz zewnętrzne miejsce do pomiaru hałasu.

Inwestor zdecydował się na linię diagnostyczną CERTUS trzeciej generacji w kolorze czerwonym, której kolorystykę wykorzystał do aranżacji wnętrza.

Hala diagnostyczna – pomimo tego, że nieprzejazdowa – to z uwagi na długość aż 14 metrów i wykorzystanie kanału diagnostycznego umożliwia także badanie przyczep. Na etapie budowy inwestor otrzymał od WSOP kompleksowe wsparcie – zarówno w postaci technologii rozmieszczenia urządzeń linii, jak również wsparcia podczas budowy kanału diagnostycznego.
Przy okazji tej inwestycji trzeba wspomnieć o rekordowo sprawnym, a przez to szybkim odbiorze stacji przeprowadzonym przez Transportowy Dozór Techniczny. W sumie cała procedura trwała niezwykle krótko, a kluczem do tego było wcześniejsze przygotowanie kompletu dokumentów.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl