SKP KREG, Rybnik

Podstawowa stacja kontroli pojazdów, Rybnik, woj. śląskie

Podstawowa SKP w Rybniku przy ulicy Patriotów to siódma już stacja kontroli pojazdów działająca pod logo firmy KREG. Pozostałe mieszczą się w: Żorach, Knurowie, Rybniku (w sumie trzy), Wodzisławiu Śląskim i Rudzie Śląskiej. Tym razem – dość nietypowo, jak na tego inwestora – powstała stacja podstawowa. Obiekt znajduje się w pobliżu dużego osiedla mieszkaniowego, gdzie obowiązuje ograniczenie tonażu na drogach, co wyklucza dojazd pojazdów ciężarowych. Do tej pory w tej okolicy nie było żadnej stacji kontroli, co firma KREG postanowiła wykorzystać.

Budynek stacji został wzniesiony od zera, według sprawdzonych już wcześniej wzorców. Inwestor zadbał o niezwykle przestronną halę diagnostyczną z dwoma kanałami – jeden na potrzeby prowadzenia badań technicznych, a drugi dla usług ustawiania geometrii i wykonywania dodatkowych czynności.

Duże rozmiary budynku wpływają na jego wysoką funkcjonalność i tym samym wygodę pracy diagnostów. Przed wjazdem na stanowisko badawcze umiejscowiono kratownicę, na której (szczególnie zimą) auto w czasie krótkiego postoju może pozbyć się śniegu i wody, zanim wjedzie na linię diagnostyczną.

Inwestor celowo zdecydował się na konfigurację linii osobowej CERTUS z kanałem diagnostycznym i urządzeniami umiejscowionymi przed kanałem, ponieważ jest to dobre przygotowanie pod kątem zwiększenia ilości badanych jednocześnie pojazdów. Wystarczająca ilość miejsca oraz dobra organizacja pracy umożliwia swobodny przegląd dwóch, a nawet trzech pojazdów w jednym czasie.

Właściciele KREG-u bardzo duży nacisk kładą na niezawodność i solidność wykonania użytkowanych urządzeń. Inwestor wybrał osobową linię diagnostyczną CERTUS w konfiguracji z licznymi funkcjami dodatkowymi, takimi jak: badanie pojazdów z napędem 4×4, hamulec elektromagnetyczny (ułatwiający wyjazd z rolek) czy archiwizacja wyników pomiarów.

Stacje KREG budowane są metodą tradycyjną. Inwestor świadomie rezygnuje ze stosowania hal stalowych, które wprawdzie obniżają koszty budowy, ale są mniej trwałe, niż budynek murowany. W każdym pomieszczeniu i detalu widać solidność wykonania. Dobrej jakości płytki ścienne, kamienne parapety, wysokiej klasy armatura czy meble biurowe na zamówienie – wszystko to ma bez szwanku pracować długie lata.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl