SKP Forcar (Autokomplex Ryś)

Podstawowa stacja kontroli pojazdów, Bystra Podhalańska, woj. małopolskie

SKP Forcar w Bystrej Podhalańskiej jest częścią większego, rodzinnego biznesu motoryzacyjnego. W jednym budynku funkcjonuje: sklep motoryzacyjny z częściami i akcesoriami, dział zajmujący się auto-detailingiem oraz podstawowa stacja kontroli pojazdów. Oprócz tego inwestor w tej samej miejscowości od wielu lat prowadzi warsztat samochodowy. Otwarty w 2020 roku nowy obiekt jest naturalnym rozwinięciem wcześniejszej działalności.

Obszerna działka położona nieopodal drogi krajowej, z dobrym dojazdem, bardzo ułatwiła rozplanowanie całej infrastruktury – zarówno budynku, dróg dojazdowych i parkingów.

Trzeba też przyznać, że stacja kontroli w Bystrej bardzo wyróżnia się swoim wyglądem nie tylko na tle podhalańskiej konkurencji. Inwestor powierzył projekt elewacji oraz wnętrza swojej córce i żonie, które zdecydowały o zastosowaniu ponadczasowej zasady wyłącznie trzech kolorów w całym obiekcie (szarość, czerń oraz biel). W konsekwencji tego padł wybór na linię diagnostyczną CERTUS w kolorze srebrnym, aby urządzenia komponowały się z wnętrzem.

Hala diagnostyczna jest przejazdowa i niezwykle obszerna, a przez to zapewnia dużą swobodą wykonywania badań technicznych. Zastosowanie kanału umożliwia także uzyskanie wszystkich kategorii do wykonywania przeglądów (także przyczep).

Z uwagi na górski charakter terenu, gdzie działa stacja kontroli inwestor doposażył linię diagnostyczną w opcję rozpoznawania i badania pojazdów z napędem 4×4. Na tej funkcji zależało mu bardzo – po pierwsze – z powodu faktu, że w tych okolicach porusza się sporo terenówek i zwyczajnie trzeba mieć czym te auta badać, a – po drugie – sam inwestor jest pasjonatem off-roadu i te tematy są mu bliskie.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl