SKP Bolanowski, Rymanów

Podstawowa stacja kontroli pojazdów, Rymanów, woj. podkarpackie

Firma Pana Marcina Bolanowskiego od kilku już pokoleń działa w branży motoryzacyjnej, skupiając się głównie na prowadzeniu sklepów z częściami do samochodów. Podobnie jak w przypadku wielu tego typu przedsiębiorstw, tak i tu nadszedł czas na dywersyfikację biznesu. Właściciel zdecydował się zainwestować w kompleks motoryzacyjny: stację kontroli pojazdów, warsztat oraz (oczywiście!) sklep z częściami.

Posiadana działka, mimo iż korzystnie zlokalizowana w sąsiedztwie ruchliwej drogi krajowej, była jednak niezwykle wymagająca pod kątem sensownego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Wąski i długi plac wymuszał jedyne możliwe ustawienie budynku, które pozwoliło na zmieszczenie wszystkich zaplanowanych wcześniej funkcji.

Z konieczności inwestor zdecydował się na nieprzejazdową halę diagnostyczną, a mimo to uzyskał wszystkie kategorie badań technicznych pojazdów o dmc do 3,5 t. Dzięki owocnej współpracy projektanta, inwestora i doradcy inwestycyjnego WSOP udało się tak rozplanować całą potrzebną infrastrukturę, aby stacja kontroli uzyskała rozszerzone uprawnienia. Z pewnością pomogło w tym także wykorzystanie kanału diagnostycznego, który daje możliwość wykonywania szerszego wachlarza przeglądów (np. przyczep, których nie sposób zbadać dysponując wyłącznie podnośnikiem nożycowym). Dodatkowo kanał wymaga mniejszej wysokości hali niż podnośnik.

Warto także wspomnieć, że środkowa część budynku, w której znajduje się sklep, została zaprojektowana w taki sposób, że na piętrze udało się wygospodarować zaskakująco dużą dodatkową przestrzeń.

Także na etapie budowy inwestor otrzymał od WSOP kompleksową pomoc – zarówno w postaci technologii rozmieszczenia urządzeń linii, bieżących konsultacji, jak również wsparcia podczas budowy kanału diagnostycznego.

Właściciel rymanowskiej firmy zdecydował się na linię diagnostyczną CERTUS w kolorze czerwonym, której kolorystykę twórczo wykorzystał do aranżacji elewacji i wnętrza całego obiektu. Wprawne oko dostrzeże także solidność wykonania oraz dbałość o detale. To dobry przykład inwestycji, która została wykonana bez dokonywania pozornych oszczędności, co z pewnością zwróci się przez kolejne lata użytkowania obiektu.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl