SKP Autosfera
Podstawowa stacja kontroli pojazdów, Turek, woj. wielkopolskie

Autosfera w Turku to stacja kontroli pojazdów będąca częścią większego kompleksu motoryzacyjnego, który właściciele stworzyli obok obwodnicy miasta. Inwestorzy posiadają spore, bo dwudziestoletnie doświadczenie w branży, które postanowili wykorzystać i właśnie na tej bazie powstał nowy obiekt.

Jedną część budynku zajmuje obszerna, przejazdowa podstawowa SKP. Kolejna hala jest przeznaczona dla napraw blacharskich, bo likwidacja szkód to bardzo ważna część działalności firmy. W obiekcie są także świadczone usługi szybkiego serwisu pojazdów, co ma dopełniać wachlarza prowadzonych napraw. Inwestorzy postawili sobie za cel, aby oferować usługi na wysokim poziomie i konsekwentnie ten zamiar realizują.

Cały kompleks został wybudowany od podstaw na dużej działce, która pozwoliła na sporą swobodę w wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Wjeżdża się tutaj bezpośrednio z głównej drogi – obwodnicy miasta. Przedstawiciel naszej firmy brał udział w pracach projektowych od samego początku, w zasadzie od pomysłu, zanim jeszcze pierwsza łopata została wbita w ziemię.

Inwestorzy chcieli, aby obiekt został zaprojektowany w sposób, który w każdym aspekcie zagwarantuje wygodną i efektywną pracę. W tej sytuacji sugerowaliśmy obszerną, przejazdową halę diagnostyczną. Powstała ergonomiczna przestrzeń, w której prowadzenie przeglądów odbywa się z dużą swobodą.

Dostarczyliśmy pełny projekt technologiczny dla hali diagnostycznej, odbyliśmy także szereg konsultacji z inwestorami i architektem, na bieżąco służyliśmy radą podczas prac budowlanych.

Właściciele SKP zdecydowali się na linię diagnostyczną CERTUS w zasadzie z kompletem możliwych funkcji dodatkowych, ponieważ – jak już napisaliśmy – ich ambicją jest świadczenie usług na najwyższym poziomie oraz pełne zadowolenie klienta. Automatyczne rozpoznawanie rodzaju napędu oraz badanie pojazdów z napędem 4×4 to funkcje, które nie tylko wspomagają diagnostę podczas pracy, ale także zabezpieczają pojazd klienta przed przypadkowym uszkodzeniem układu przeniesienia napędu.

Inwestorzy od początku podkreślali, że bardzo podoba im się design CERTUSA i chcieliby wykorzystać go w swoim obiekcie. To się z powodzeniem udało. Dominującymi kolorami są tutaj szarość oraz biel, uzupełnione dodatkami czerni i czerwieni. Całość wygląda elegancko, zachęca do odwiedzin, tworzy przyjazne dla oka wnętrze.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl