SKP Auto Gaz Siedlik, Tarnów
Podstawowa stacja kontroli pojazdów, Tarnów, woj. małopolskie

Firma Auto Gaz Siedlik to jeden z nowych klientów naszej firmy. Inwestor postanowił przenieść do nowego obiektu swoją dotychczasową działalność warsztatową – skupioną głównie na montażu i obsłudze instalacji gazowych w pojazdach – a przy okazji uruchomił podstawową stację kontroli pojazdów.

Kilka lat temu inwestor kupił działkę przy trasie wlotowej do Tarnowa, na której wyburzył stary budynek mieszkalny. Lokalizacja ta daje duże możliwości biznesowe, choć przy okazji projektowania budynku wymagała uwzględnienia kilku specyficznych rozwiązań z uwagi na szerokość działki. Od samego początku z inwestorem współpracował przedstawiciel WSOP, który pomagał mu w wyborze najlepszych rozwiązań projektowych i technologicznych.

Na uwagę zasługuje stanowisko diagnostyczne SKP – przygotowano je bowiem w taki sposób, aby spełniało nie tylko obecne wymagania określone przepisami, ale także w przyszłości dawało możliwość rozbudowy i wprowadzenia do obiektu całkiem nowych usług.

Inwestor zdecydował się na linię diagnostyczną CERTUS trzeciej generacji w kolorze pomarańczowym i wykorzystał jej kolorystykę we stworzenia wnętrzu obiektu. Urządzenia – jak większość obecnie zamawianych – zamontowane są na kanale diagnostycznym, zamiast z wykorzystaniem podnośnika nożycowego. Linia CERTUS wyposażona jest w nowoczesną opcję badania samochodów z napędem 4×4, która z uwagi na szeroki wachlarz pojazdów, które przyjeżdżają na tarnowską stację, z pewnością będzie często wykorzystywana.

SKP została uruchomiona jesienią 2018 roku.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl