Serwis Biela
Warsztat niezależny i OSKP, Rogoźnik, woj. małopolskie

oskp_biela_rogoznik_08oskp_biela_rogoznik_06Obiekt ten zlokalizowany jest na Podhalu, nieopodal Nowego Targu – przy drodze prowadzącej do Czarnego Dunajca. Wraz z uruchomieniem kompleksu właściciel – Stanisław Biela – „zadebiutował” w branży motoryzacyjnej. Od wielu lat (w ramach swojego podstawowego biznesu) inwestor działa w branży mięsnej prowadząc ubojnię bydła i trzody chlewnej. Posiada także stację paliw z myjnią, restaurację, salę bankietową oraz market spożywczy. W kwietniu 2015 roku do listy tej dołączyła „okręgówka” oraz duży serwis osobowo-ciężarowy.

Inwestor od dłuższego czasu przymierzał się do otwarcia tego typu obiektu. Po pierwsze z powodu posiadanej floty firmowych pojazdów, a po drugie chcąc rozwinąć wachlarz świadczonych usług. Do naszej firmy trafił z polecenia innego klienta, i w taki oto sposób ruszyły prace nad koncepcją oraz projektem obiektu. Inwestor obdarzył nas dużym zaufaniem, co z jednej strony stanowiło ogromne wyzwanie, ale też bardzo ułatwiało pracę w codziennych, roboczych kontaktach.

oskp_biela_rogoznik_05oskp_biela_rogoznik_01Sam obiekt zaprojektowała firma architektoniczna z Krakowa, mocno korzystając z doświadczeń WSOP oraz proponowanych, sprawdzonych rozwiązań. Do dyspozycji na działce była określona powierzchnia pod zabudowę. Wychodząc od takich właśnie podstawowych założeń planowane były kolejne segmenty usług serwisowych, logistyka obiektu, jego umiejscowienie na działce, itd. Obiekt w trakcie prac projektowych został powiększony o podpiwniczenie, które wygospodarowało dodatkową przestrzeń. Daje to solidne podstawy do prowadzenia działalności zarówno teraz, jak i w perspektywie kilkunastu lat. Jest tu wciąż sporo wolnego miejsca do wykorzystania.

Jednym z założeń inwestora było to, aby cały obiekt zrobić dobrze – od A do Z. Patrząc na efekt końcowy trzeba przyznać, że udało się to zrealizować znakomicie. Zarówno w kwestii wyposażenia warsztatowego i diagnostycznego, jak również zastosowanych rozwiązań architektonicznych.

oskp_biela_rogoznik_02oskp_biela_rogoznik_03W sposób przemyślany wykorzystane zostało dostępne miejsce. W piwnicy znajduje się obszerny magazyn części, skład olejów świeżych i przepracowanych, a także mały warsztat ślusarski. Jest tu także dość wolnej przestrzeni do wykorzystania w przyszłości. Parter zajmuje okręgowa stacja diagnostyczna, część serwisowa oraz biura i sklep motoryzacyjny. Górna kondygnacja przeznaczona została na magazyn opon. Pomiędzy piętrami kursuje niewielkich rozmiarów winda, która usprawnia transport towarów. Wszystkie wspomniane rozwiązania pojawiły się w projekcie już na etapie planowania, a dzisiaj procentują w codziennej pracy użytkowników.
Sercem obiektu jest „okręgówka”. Pracuje ona w oparciu o uniwersalną linię diagnostyczną CERTUS z funkcją rozpoznawania i badania pojazdów z napędem 4×4. Jest to szczególnie przydatne ze względu na specyfikę Podhala, gdzie stosunkowo wiele pojazdów ma napęd na 4 koła.

oskp_biela_rogoznik_04oskp_biela_rogoznik_07Serwis osobowo-ciężarowy posiada w sumie 5 stanowisk naprawczych, w tym jedno ciężarowe z kanałem. Recepcja serwisu zlokalizowana jest w osobnym pomieszczeniu, na wyposażeniu którego znajduje się podnośnik do geometrii z szarpakiem oraz urządzenie do ustawiania geometrii kół w technologii 3D. W głównej hali warsztatowej znajdują się dwa podnośniki dwukolumnowe oraz nożycowy. Dodatkowo serwis posiada wszystkie niezbędne narzędzia do pracy: począwszy od podstawowych kluczy, a skończywszy na instalacji olejowej wraz z odbiorem zużytego oleju. System olejowy to wciąż rzadkość w serwisach niezależnych, jednak w przypadku tego obiektu świadczy o całościowym podejściu inwestora.

Dobra lokalizacja serwisu oraz renoma jego właściciela wśród lokalnej społeczności dają podstawy sądzić, że przedsięwzięcie to jest – mówiąc kolokwialnie – skazane na sukces. Tym bardziej, że pierwsze miesiące funkcjonowania potwierdzają, że tak właśnie będzie.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl