RS Auto, Gniezno
Serwis pojazdów ciężarowych i osobowych oraz OSKP, Gniezno, woj. wielkopolskie

rs_auto_gniezno_01rs_auto_gniezno_02Gnieźnieński obiekt to przykład inwestycji stworzonej od podstaw przez przedsiębiorcę, który do tej pory działał w innej branży. Przez wiele lat firma wyspecjalizowała się bowiem w transporcie samochodów osobowych i dostawczych na terenie całej Europy. Posiada flotę autotransporterów i właśnie ten fakt (jako jeden z wielu) przyczynił się do podjęcia decyzji o budowie własnego zaplecza serwisowego i diagnostycznego.

Inwestor zaplanował okazały obiekt, który pomieścił: okręgową stację kontroli pojazdów, serwis pojazdów osobowych i ciężarowych, stanowiska wulkanizacyjne i biura spółki. Budynek powstał na dużej działce, co bardzo ułatwiło rozmieszczenie hali serwisowej wraz ze sporym parkingiem.

rs_auto_gniezno_03rs_auto_gniezno_04Sercem obiektu jest okręgowa stacja kontroli, wyposażona w ścieżkę diagnostyczną CERTUS EVO2. Jej zaawansowane funkcje dodatkowe (np. badanie 4×4) pozwalają precyzyjnie ocenić stan techniczny pojazdu. Z tego też względu jest wykorzystywana jako recepcja serwisu, zanim auto powierzone przez klienta trafi do naprawy.

Przy okazji powstawania obiektu nasz koordynator dostarczył projekt technologiczny rozmieszczenia urządzeń diagnostycznych oraz doglądał prowadzonych prac budowlanych. Pracownik WSOP asystował także przy odbiorze Transportowego Dozoru Technicznego, który stacja przeszła za pierwszym razem.

Hala serwisowa mieści kanał naprawczy, gdzie obsługiwane są pojazdy ciężarowe i dostawcze, a kolejne stanowiska zajmują podnośniki stemplowe przeznaczone dla samochodów osobowych. W osobnym pomieszczeniu znajduje się serwis wulkanizacyjny.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl