Rolki CERTUS z progiem podnoszącym to nowa wersja urządzenia dedykowana dla pojazdów o niskim zawieszeniu. Projekt ten został częściowo sfinansowany przez Unię Europejską.

Ciągły rozwój CERTUSA umożliwił powstanie nowych wersji urządzeń diagnostycznych. Kolejną z nich jest zestaw rolkowy z progiem podnoszącym. Jest to dodatkowy moduł z napędem pneumatycznym przeznaczony do urządzenia rolkowego CRB 3.5 (do obu jego wersji – dzielonej i niedzielonej).

Zastosowanie progu podnoszącego umożliwia wyjazd ze stanowiska bez pokonywania oporu rolek. Stopniowe obniżanie i następnie podnoszenie progu zmniejsza ryzyko uszkodzenia podwozia w pojazdach z obniżonym zawieszeniem. Przy najeździe na stanowisko próg jest podniesiony. Koło pojazdu znajduje się na wysokości posadzki. Po wjeździe na stanowisko próg opuszcza koła pomiędzy bębny urządzenia, a po zakończeniu pomiaru na powrót unosi badaną oś do wysokości posadzki.

CERTUS – najbardziej kompleksowe możliwości

Nowe urządzenia CERTUS to efekt prac badawczych prowadzonych od kilku lat w Centrum Badawczo-Rozwojowym WSOP w Knurowie.

– Stworzyliśmy cały typoszereg urządzeń, które znacząco zwiększają możliwości diagnostyczne linii CERTUS. Dotyczy to szerokiego wachlarza pojazdów: od tych nietypowych o bardzo wąskim rozstawie kół (quady, trójkołowce i inne), poprzez pojazdy ponadgabarytowe, przyczepy niskopodwoziowe i naczepy, a skończywszy na nisko zawieszonych samochodach sportowych. Linie diagnostyczne CERTUS oferują na polskim rynku najbardziej kompleksowe możliwości oceny skuteczności hamowania, a także umożliwiają zastosowanie linii CERTUS w nowych, do tej pory niedostępnych konfiguracjach
– podkreślił Jarosław Cichoń, prezes zarządu WSOP.

 

Stworzenie nowych urządzeń diagnostycznych CERTUS zostało częściowo sfinansowane
przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Kontakt dla dziennikarzy

Emilia Cichoń – email: e.cichon [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48