Chyba już każdy właściciel warsztatu do obsługi pojazdów, który posiada w swoich zasobach podnośnik samochodowy, spotkał się z pojęciem resursu. Wie również, że jeżeli resurs zostanie przekroczony (22 tysiące cykli), należy wykonać przegląd specjalny podnośnika.

Wykorzystanie resursu jest skrupulatnie sprawdzane przez inspektorów UDT podczas corocznej kontroli urządzenia i jeżeli dobiega on końca, a z poprzednich wyliczeń wynika, że prawdopodobnie do kolejnej wizyty inspektora przekroczy on założone 22 tysiące cykli, zaleca się przeprowadzenie przeglądu specjalnego.

Po wykonaniu przeglądu specjalnego konserwator, który musi posiadać odpowiednie uprawnienia UDT, sporządza odpowiedni protokół. Załącza do niego dokument z wykonania badań nieniszczących konstrukcji i połączeń nierozłącznych (spawów) przez certyfikowane laboratorium badań nieniszczących.

Mając zatem wykwalifikowanych techników serwisu z odpowiednimi uprawnieniami oraz wsparcie certyfikowanego laboratorium jesteśmy gotowi do profesjonalnego wykonania przeglądu specjalnego dźwigników samochodowych. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem – podkreśla Wojciech Piechaczek, Dyspozytor Serwisu WSOP.

W razie pytań prosimy o kontakt z  Biurem Serwisu WSOP.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48