Firma WSOP dostarczy wyposażenie technologiczne dla centrum operacyjnego Hegelmann Hub Poland w Żarskiej Wsi koło Zgorzelca. Takiego obiektu motoryzacyjnego jeszcze w Polsce nie było.

W połowie lipca przedstawiciel WSOP brał udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę centrum firmy Hegelmann w woj. dolnośląskim. Ma to być największy tego typu obiekt w Polsce, gdzie połączone zostaną usługi dla przewoźników, floty i samych kierowców.

Cała baza transportowa zajmie powierzchnię niemal 12 hektarów i zostanie podzielona na kilka stref. Pierwsza to biura firmy Hegelmann oraz jej partnerów biznesowych, które zajmą trzykondygnacyjny budynek. Druga strefa to zaplecze noclegowe posiadające 750 komfortowych miejsc dedykowanych kierowcom powracającym z trasy. W strefie usługowej znajdzie się zaplecze dla pojazdów ciężarowych: serwis mechaniczny, stacja diagnostyczna, myjnia oraz blacharnia z lakiernią. Obok zaplecza serwisowego powstanie także obszerny magazyn, w którym znajdą się części zamienne, opony i inne podzespoły konieczne do obsługi pojazdów, co ma znacząco skrócić czas oczekiwania na naprawę. Przestronne parkingi na całym terenie pomieszczą jednocześnie 220 ciężarówek i 450 aut osobowych.

WSOP jest dostawcą wyposażenia technologicznego dla serwisu i „okręgówki.” Ściśle współpracować będziemy w tym zakresie z generalnym wykonawcą inwestycji firmą Strabag. Kompletacja dostawy jest obszerna, co dla WSOP czyni ten kontrakt największym na przestrzeni ostatnich lat.

– Wyliczając zakres tej umowy zacząć trzeba od kompletu urządzeń przewidzianych dla okręgowej stacji kontroli pojazdów, która znajdzie się w obiekcie. Do części serwisowej dostarczymy cały szereg różnego typu sprzętu warsztatowego dla ciężarówek. Dużym wyzwaniem będzie zaprojektowanie i sprawny montaż instalacji do dystrybucji płynów eksploatacyjnych (oleje, smary, itp.), sprężonego powietrza oraz odbioru zużytego oleju. Jest to jeden z największych kontraktów w historii firmy, natomiast realizowaliśmy już zlecenia podobnej wielkości
– podkreśla Robert Jarczyński, wiceprezes zarządu WSOP.

Na kolejnych etapach budowy i wyposażania kompleksu będziemy pokazywali postęp prac i szczegóły montażu dostarczanych przez nas urządzeń i instalacji.

Tempo prac budowlanych jest imponujące, ponieważ inwestor chce otworzyć cały kompleks w połowie 2022 roku.

Kontakt dla dziennikarzy

Emilia Cichoń – email: e.cichon [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48