Firma WSOP wprowadziła do sprzedaży przenośne rampy, które ułatwiają bezpieczną obsługę pojazdów z obniżonym zawieszeniem. Wykonane z solidnego tworzywa rampy można wykorzystywać na wiele sposobów w każdym serwisie samochodów.

Pojazdy z obniżonym zawieszeniem pięknie się prezentują i są przyjemne w prowadzeniu, ale nastręczają specyficznych trudności podczas serwisowania. Problem zaczyna się, kiedy serwisant chce wjechać takim pojazdem na podnośnik, albo wsunąć łapy podnośnika pod dedykowane punkty podparcia. Czasami jest to po prostu niemożliwe, ponieważ może skutkować uszkodzeniem elementów samochodu.

– Tego typu pojazdów systematycznie przybywa na polskich drogach, dlatego warto pomyśleć o przygotowaniu się do ich bezpiecznej obsługi. Jedną z możliwości jest zastosowanie przenośnych ramp najazdowych – tłumaczy dyspozytor Serwisu WSOP, Wojciech Piechaczek.

Rampy mają wymiary 100 x 50 cm i występują w trzech wersjach różniących się wysokością (3, 4 i 5 cm). Sposobów na ich zastosowanie jest wiele, ale warto wspomnieć o dwóch podstawowych.

Sposób nr 1: Rampy są umieszczane przed i za podnośnikiem i pozwalają na zredukowanie kąta podejścia pojazdu, aby uniknąć kontaktu ze spojlerem lub elementami podwozia.

Sposób nr 2: Rampy są umieszczane pod kołami pojazdu, a to z kolei umożliwia bezpieczne wsunięcie ramion podnośnika pod pojazd i dopasowanie ich do punktów podparcia pojazdu.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zakupem ramp prosimy o kontakt z Magazynem WSOP (tel. 784-065-562, e-mail: magazyn@wsop.pl).

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl