Prim Stacja kontroli pojazdów,
Zdzieszowice, woj. opolskie

prim_zdzieszowice_2_przed_modernizacjaprim_zdzieszowice_2To kolejna stacja kontroli pojazdów w portfolio naszej firmy, która przeszła gruntowną modernizację. Efekt można w tym przypadku śmiało przyrównać do przemiany brzydkiego kaczątka.

Jeszcze w 2013 roku obiekt ten na wyposażeniu posiadał zbieraninę urządzeń diagnostycznych różnych producentów. Na dodatek każdy element linii diagnostycznej był już mocno wyeksploatowany, co utrudniało bieżącą pracę. Obsługę utrudniał także fakt kłopotliwego dostępu do usług serwisowych oraz braki części zamiennych.

Dodatkowo zachodziła obawa, że podczas kolejnego odbioru prowadzonego przez Transportowy Dozór Techniczny stacja w Zdzieszowicach nie otrzyma dopuszczenia do wykonywania badań technicznych. Problemem mogła okazać się zużyta, a przez to nietrzymająca poziomu posadzka.

W obliczu wielu problemów właściciel obiektu nie chciał czekać z jego modernizacją do końca 2015 roku, kiedy to zakończy się okres przejściowy dla SKP. Dodatkowo także i estetyka całego budynku mocno odbiegała już od obecnych standardów, przez co obiekt trącił myszką.

prim_zdzieszowice_1prim_zdzieszowice_4Inwestor postanowił kompleksowo zabrać się do modernizacji, a przy tym skorzystać z kilku sugestii z naszej strony. Wymieniona została cała stara linia diagnostyczna wraz z szarpakiem, a w jej miejsce zamontowano nowoczesną ścieżkę CERTUS EVO2. Aby zmieścić się w ramach dostępnego miejsca (hala jest nieprzejazdowa) konieczne było zastosowanie nietypowej kompletacji: tester amortyzatorów znalazł się przed kanałem, a rolki hamulcowe w wersji dzielonej zamontowano już na kanale. Nasz przedstawiciel na bieżąco dyskutował z właścicielem SKP szczegóły projektu technologicznego oraz konsultował roboty budowlane.

Całość prac wymagała wielu przeróbek budowlanych, choć urządzenia z grubsza pozostały w tych samych miejscach. Przy tej okazji gruntowną przebudowę przeszło także wnętrze hali. Kompleksowo wymieniona została podłoga, płytki ceramiczne na ścianach, zamontowano nową stolarkę okienną, część otworów została zamurowana, a wnętrze zyskało podwieszany sufit. Swoją kolorystyką hala diagnostyczna nawiązuje do szaro-czerwonych barw CERTUSA, co tworzy spójną całość.

prim_zdzieszowice_3prim_zdzieszowice_6Właścicielowi SKP w Zdzieszowicach zależało także, aby kupić kompletną linię od jednego dostawcy, a dodatkowo, aby urządzenie to posiadało funkcję badania pojazdów z napędem 4×4. Atutem CERTUSA była także możliwość podłączenia ścieżki do Internetu oraz jej serwis prowadzony przez jednego dostawcę.

Pamiętając jak obiekt wyglądał przed modernizacją trzeba powiedzieć, że przemiana wnętrza SKP jest oszałamiająca. Cieszy nas, że właściciel stacji odważnie podszedł do przebudowy, a osiągnięty efekt z pewnością docenią jego klienci. W planach na najbliższą przyszłość jest jeszcze odnowienie elewacji oraz wymiana bramy wjazdowej.

Inwestorowi życzymy biznesowego powodzenia i szybkiego dokończenia modernizacyjnych planów.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48