Serwis samochodowy sprawdza się jako samodzielny biznes, ale naszym zdaniem warto rozważyć połączenie go ze stacją kontroli pojazdów oraz myjnią, tworząc w ten sposób cały kompleks motoryzacyjny. Budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o świadczenie szerokiego wachlarza usług to sposób na zdobycie długookresowej przewagi na lokalnym rynku. Potwierdzają to doświadczenia naszych klientów, którzy odważnie postawili na stworzenie kompleksu motoryzacyjnego.

Konkurencyjność poprzez oferowanie dodatkowych usług, czyli kompleksy motoryzacyjne

stefcar_DSC_0004Najczęściej to właśnie stacje kontroli rozszerzają zakres usług i przy SKP powstaje warsztat. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby to warsztat rozbudował się o stację kontroli, a nawet i myjnię.

Wspólnie z nami klienci wykorzystywali to rozwiązanie w różnej skali. Niektórzy decydowali się na duże kompleksy motoryzacyjne, inni rozbudowywali małe obiekty (najczęściej w niewielkich miejscowościach) o skromniejsze stacje kontroli lub stanowiska mycia samochodów. Dla obu tych rozwiązań staraliśmy się optymalnie doradzić w doborze sprzętu, jego konfiguracji i rozmieszczeniu.

Klienci, niezależnie od tego czy warsztat wzbogacili o SKP czy myjnię wygrali więcej, bo zaoferowali swojemu klientowi kompleksową usługę. Umożliwiło im to także wzrost i stabilizację przychodów, a tym samym długookresowo umocniło pozycję firmy.

Elektronika pojazdowa – dochodowa usługa

szkolenia3Naprawy elektroniczne stanowią jedną z najbardziej dochodowych działalności w naszej branży. Rosnące zaawansowanie technologiczne pojazdów wymusza na kierowcach powierzenie samochodu w fachowe ręce. Poza sprzętem elektronicznym (testery, mierniki, itp.) do prowadzenia tego typu napraw wystarczy zwykłe, płaskie stanowisko warsztatowe. Niezbędne będzie także zatrudnienie fachowca, ale ten wydatek opłaci się, bo przysporzy nam wiernych klientów, skłonnych zapłacić na dobrze wykonaną naprawę. Naszym klientom pomagamy dobrać tester dopasowany do rodzaju obsługiwanych pojazdów.

Konkurencyjność oparta na spójnym designie obiektu

DSC_1797Przez ostatnie kilkanaście lat możemy obserwować znaczący wzrost wymagań klientów. Oczekują oni lepszej obsługi, ale także wyższego poziomu estetyki. Niezależnie od tego czy mówimy tu o warsztacie czy o stacji kontroli klienci pozytywnie odbierają ładne i przyjazne wnętrza, które kojarzą im się z wyższą jakością. Spora grupa kierowców podświadomie wybierze obiekt zwracający ich uwagę.

Istniejący warsztat w prosty i stosunkowo niedrogi sposób można odświeżyć nadając mu designerski wygląd. Niewielkim nakładem środków, przez umiejętne dobranie kolorystyki oraz wykończeń, uda się uzyskać ciekawe efekty. Przy okazji tworzenia wystroju całego kompleksu warto zadbać, aby wszystkie elementy dobrze ze sobą współgrały.

Przykłady takich obiektów pokazujemy w zakładce „Nasze realizacje”.

Jak skutecznie promować serwis samochodowy?

Panorama6Przykład wielu warsztatów pokazuje, że podstawą dobrej promocji jest cykliczne informowanie klientów o świadczonych usługach. Szczególnie chodzi o usługi sezonowe, czyli np. serwis klimatyzacji, wymianę opon, ale także regulację geometrii. Akcja promocyjna wyraźnie zwiększa sprzedaż, szczególnie w tzw. wysokim sezonie. Reklamę usług można zamieścić w lokalnej prasie (także tej bezpłatnej). Dobre efekty przynosi również akcja ulotkowa, choć jest to rozwiązanie nieco droższe. Najlepiej reklamować usługę z podaniem ceny.

Każdy inwestor może liczyć na wsparcie ze strony naszej firmy w zakresie marketingu, promocji, identyfikacji wizualnej obiektu, ale także zasad obsługi klienta. Jeśli inwestor wyrazi taką chęć może skorzystać z gotowych akcji promocyjnych czy też projektów architektonicznych, które pozwolą mu rozwinąć biznes oraz zaoferować usługi na najwyższym poziomie.

 
 
Czytaj więcej na temat inwestycji w warsztat niezależny – kliknij poniżej w interesujący Cię link – wybierz z grupy „Powiązane tematy”

Porady biznesowe

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl