Warsztat samochodowy może z powodzeniem funkcjonować zarówno jako samodzielna działalność, ale również jako uzupełnienie już prowadzonego biznesu: stacji kontroli pojazdów, myjni, stacji paliw, itp. Prowadzenie tego typu działalności nie wymaga zdobywania dodatkowych koncesji i zezwoleń. Z pewnością jednak kluczowa będzie lokalizacja warsztatu, zatrudnienie fachowych pracowników i dostosowanie palety usług do specyfiki lokalnego rynku.

DSC_1780Wyposażyliśmy tysiące obiektów zaplecza motoryzacji w Polsce, w tym setki różnego typu warsztatów. Doświadczenie naszych pracowników pozwala nam wesprzeć inwestora na każdym etapie prac i zrealizować niemal każdą wizję. Współpracujemy z klientami zarówno przy całościowych realizacjach, budowach obiektów „od zera”, jak również doposażamy warsztaty o konkretne urządzenia. Możemy także zaproponować gotowy model warsztatu, który z powodzeniem uzupełni o dodatkowe usługi już prowadzoną działalność, np. stację kontroli, stację paliw czy myjnię.

Dlaczego warto zainwestować w warsztat niezależny:

  • spora liczba używanych pojazdów sprowadzonych z zagranicy powoduje, że pracy dla warsztatów nie powinno zabraknąć. Same tylko bieżące naprawy, wymiany zużytych części to okazja do dobrego zarobku dla właścicieli warsztatów.
  • klient serwisu pojazdów (szczególnie indywidualny) płaci za usługę przeważnie gotówką.
  • rosnący popyt na specjalistyczne usługi serwisowe (elektronika, klimatyzacja, itp.) wynikający z ciągłego wzrostu liczby pojazdów poruszających się po polskich drogach oraz ich coraz większego zaawansowania technicznego.
  • możliwość dodatkowego dochodu na sprzedaży klientowi części zamiennych, olejów, akcesoriów (marża dla warsztatu wynosi 10-60 proc.).
  • możliwość wyspecjalizowania oferowanych usług, a dzięki temu ograniczenia kosztów, np. warsztat typu „fast-service”, usługi elektroniczne, wulkanizacja, obsługa motocykli, blacharstwo-lakiernictwo, itd. – w zależności od specyfiki lokalnego rynku i potrzeb klientów.
  • możliwość poszerzenia wachlarza już oferowanych usług (np. serwis pojazdów jako uzupełnienie istniejącej stacji kontroli pojazdów, myjni czy też stacji paliw), lub też jako inwestycja samodzielna.

osm-wolsztyn_panorama12aWedług statystyk (na koniec 2018 roku, źródło: GUS) po polskich drogach poruszało się niemal 30,8 mln pojazdów, z czego ponad 23,4 mln to auta osobowe, a 3,7 mln ciężarowe. Średnia liczba aut osobowych w przeliczeniu na 1000 mieszkańców w Polsce to obecnie 610 pojazdów, podczas gdy średnia unijna to ok. 570.

Czytaj więcej na temat inwestycji w warsztat niezależny – kliknij poniżej w interesujący Cię link – wybierz z grupy „Powiązane tematy”

Porady biznesowe

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48