Warsztat samochodowy może z powodzeniem funkcjonować zarówno jako samodzielna działalność, ale również jako uzupełnienie już prowadzonego biznesu: stacji kontroli pojazdów, myjni, stacji paliw, itp. Prowadzenie tego typu działalności nie wymaga zdobywania dodatkowych koncesji i zezwoleń. Z pewnością jednak kluczowa będzie lokalizacja warsztatu, zatrudnienie fachowych pracowników i dostosowanie palety usług do specyfiki lokalnego rynku.
Wyposażyliśmy tysiące obiektów zaplecza motoryzacji w Polsce, w tym setki różnego typu warsztatów. Doświadczenie naszych pracowników pozwala nam wesprzeć inwestora na każdym etapie prac i zrealizować niemal każdą wizję. Współpracujemy z klientami zarówno przy całościowych realizacjach, budowach obiektów „od zera”, jak również doposażamy warsztaty o konkretne urządzenia. Możemy także zaproponować gotowy model warsztatu, który z powodzeniem uzupełni o dodatkowe usługi już prowadzoną działalność, np. stację kontroli, stację paliw czy myjnię.
Dlaczego warto zainwestować w warsztat niezależny:
- spora liczba używanych pojazdów sprowadzonych z zagranicy powoduje, że pracy dla warsztatów nie powinno zabraknąć. Same tylko bieżące naprawy, wymiany zużytych części to okazja do dobrego zarobku dla właścicieli warsztatów.
- klient serwisu pojazdów (szczególnie indywidualny) płaci za usługę przeważnie gotówką.
- rosnący popyt na specjalistyczne usługi serwisowe (elektronika, klimatyzacja, itp.) wynikający z ciągłego wzrostu liczby pojazdów poruszających się po polskich drogach oraz ich coraz większego zaawansowania technicznego.
- możliwość dodatkowego dochodu na sprzedaży klientowi części zamiennych, olejów, akcesoriów (marża dla warsztatu wynosi 10-60 proc.).
- możliwość wyspecjalizowania oferowanych usług, a dzięki temu ograniczenia kosztów, np. warsztat typu „fast-service”, usługi elektroniczne, wulkanizacja, obsługa motocykli, blacharstwo-lakiernictwo, itd. – w zależności od specyfiki lokalnego rynku i potrzeb klientów.
- możliwość poszerzenia wachlarza już oferowanych usług (np. serwis pojazdów jako uzupełnienie istniejącej stacji kontroli pojazdów, myjni czy też stacji paliw), lub też jako inwestycja samodzielna.
Według statystyk (na koniec 2018 roku, źródło: GUS) po polskich drogach poruszało się niemal 30,8 mln pojazdów, z czego ponad 23,4 mln to auta osobowe, a 3,7 mln ciężarowe. Średnia liczba aut osobowych w przeliczeniu na 1000 mieszkańców w Polsce to obecnie 610 pojazdów, podczas gdy średnia unijna to ok. 570.
Czytaj więcej na temat inwestycji w warsztat niezależny – kliknij poniżej w interesujący Cię link – wybierz z grupy „Powiązane tematy”