Inwestor, który planuje uruchomienie stacji kontroli znajdzie w WSOP wiarygodnego partnera również w temacie finansowania biznesu. Swoją propozycję kierujemy zarówno do przedsiębiorców, którzy zamierzają pozyskać dotację z funduszy unijnych, ale również tych, którzy chcą się oprzeć na leasingu finansowym. Współpracujemy w tej kwestii z firmą leasingową, która jest w stanie zaproponować finansowanie dopasowane ściśle do potrzeb i oczekiwań przedsiębiorcy oraz charakteru inwestycji.

Szansa na dotację z UE – innowacyjny CERTUS

Wybór linii diagnostycznej CERTUS stwarza dobrą okazję do uzyskania wsparcia ze środków unijnych. Nasz produkt posiada pisemną opinię o innowacyjności sporządzoną przez Politechnikę Śląską. Pozwala to aplikować o dodatkowe finansowanie.
Linia CERTUS to całkowicie nowa konstrukcja, zarówno mechaniczna, jak również elektroniczna, co dodatkowo wpływa na jej wysokie walory innowacyjne.
Z sukcesami współpracujemy z wieloma konsultantami przygotowującymi dokumentacje dotacyjną. Dla klientów opracowujemy dedykowane indywidualnie rozwiązania zawierające elementy innowacyjności. Każdorazowo dobór najbardziej dopasowanego do możliwości inwestora rozwiązania odbywa się we współpracy z naszym konsultantem oraz zewnętrznymi specjalistami.

Warianty finansowania

Dla zainteresowanych klientów mamy różne warianty finansowania, a do samego inwestora należy decyzja, która propozycja będzie dla niego najkorzystniejsza:

  • Rosnące raty leasingowe – w miarę upływu czasu inwestor płaci coraz wyższe raty leasingu. Biznes SKP potrzebuje kilku miesięcy, aby nabrać właściwego rozpędu i zacząć generować oczekiwane przychody. Niższe koszty na początku z pewnością ułatwią start inwestycji. Klient ma również możliwość wyboru rat równych, bądź sezonowych.
  • Rata miesięczna już od 651 zł netto – korzystny leasing operacyjny przy zachowaniu równych rat miesięcznych. Podany przykład dotyczy finansowania zakupu osobowej linii diagnostycznej CERTUS przy założeniu 40 proc. wpłaty własnej, okresie leasingu wynoszącym 72 miesiące i wykupie 5 procent. W przypadku linii uniwersalnej i zachowaniu tych samych parametrów rata wynosi 1.521 zł netto.

Szybka decyzja

W przypadku maszyn o wartości do 250 tys. zł netto wstępna decyzja o finansowaniu podejmowana jest nawet w ciągu 30 minut na podstawie prostego, dwustronicowego wniosku. Po jego wypełnieniu, podpisaniu i przesłaniu skanu drogą mailową, inwestor otrzymuje wstępną decyzję dotycząca finansowania.

Firma leasingowa zapewnia procedurę uproszczoną, dzięki której nie muszą Państwo dostarczać dokumentów finansowych spółki.

Firma leasingowa wpłaca zaliczkę

Leasingodawca może w imieniu inwestora zapłacić zaliczkę wynikającą z podpisanej umowy zakupu urządzeń. W takiej sytuacji inwestor nie angażuje własnej gotówki, a za czas do uruchomienia całej kwoty leasingu płaci jedynie odsetki za koszt zaliczki.

Pożyczka celowa, zamiast leasingu

W niektórych sytuacjach inwestor musi być formalnie właścicielem urządzeń (np. wykorzystując finansowanie ze środków Unii Europejskiej). Taki wymóg wyklucza stosowanie leasingu, ale dzięki współpracy z firmą leasingową możemy zaproponować pożyczkę celową. Dotyczy to firm działających przez co najmniej 3 miesiące. To rozwiązanie ma także inne zalety:

  • inwestor może swobodniej nadpłacać pożyczkę oraz zakończyć ją przed czasem,
  • urządzenia są własnością klienta,
  • dodatkowo pożyczka sprawdza się, jeśli inwestor ma do odzyskania wysoki zwrot podatku VAT,
  • okres pożyczki może wynieść nawet 72 miesiące.

Kontakt

Jeżeli są Państwo zainteresowani finansowaniem inwestycji prosimy o kontakt z doradcami WSOP. Proszę kliknąć we właściwy region i wypełnić formularz kontaktowy.

Podane informacje i wyceny są aktualne na dzień 14 września 2016 roku i nie mogą być podstawą jakichkolwiek roszczeń wobec W.S.O.P. Sp. z o.o. Aby uzyskać wiążącą ofertę prosimy o kontakt.

Czytaj więcej na temat inwestycji w SKP – kliknij poniżej w interesujący Cię link – wybierz z grupy „Powiązane tematy”

Porady biznesowe

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl