Inwestor, który planuje uruchomienie myjni samochodowej znajdzie w WSOP wiarygodnego partnera również w temacie finansowania biznesu. Współpracujemy w tej kwestii z Raiffeisen Leasing, który jest w stanie zaproponować finansowanie dopasowane ściśle do potrzeb i oczekiwań przedsiębiorcy oraz charakteru inwestycji.

Warianty finansowania

logo-raiffeisen-leasingDla zainteresowanych klientów mamy różne warianty finansowania, a do samego inwestora należy decyzja, która propozycja będzie dla niego najkorzystniejsza:

  • Rosnące raty leasingowe – w miarę upływu czasu inwestor płaci coraz wyższe raty leasingu. W początkowym okresie (do czasu osiągnięcia zakładanych przychodów) oznacza to mniejsze koszty prowadzenia działalności, a tym samym łatwiejszy rozruch biznesu. Klient ma również możliwość wyboru rat równych, bądź sezonowych.
  • Rata miesięczna już od 3.172 zł netto – korzystny leasing operacyjny przy zachowaniu równych rat miesięcznych. Podany przykład dotyczy finansowania zakupu samoobsługowej, trzystanowiskowej (2+1) myjni Cleanart z wiatą Sferica przy założeniu 40 proc. wpłaty własnej, okresie leasingu wynoszącym 72 miesiące i wykupie 5 procent.

Szybka decyzja

W przypadku maszyn o wartości do 250 tys. zł netto wstępna decyzja o finansowaniu podejmowana jest nawet w ciągu 30 minut na podstawie prostego, dwustronicowego wniosku. Po jego wypełnieniu, podpisaniu i przesłaniu skanu drogą mailową do przedstawiciela Raiffeisen Leasing, inwestor otrzymuje wstępną decyzję dotycząca finansowania.

Firma leasingowa zapewnia procedurę uproszczoną, dzięki której nie muszą Państwo dostarczać dokumentów finansowych spółki.

Firma leasingowa wpłaca zaliczkę

Raiffeisen Leasing może w imieniu inwestora zapłacić zaliczkę wynikającą z podpisanej umowy zakupu urządzeń. W takiej sytuacji inwestor nie angażuje własnej gotówki, a za czas do uruchomienia całej kwoty leasingu płaci jedynie odsetki za koszt zaliczki.

Pożyczka celowa, zamiast leasingu

W niektórych sytuacjach inwestor musi być formalnie właścicielem urządzeń (np. wykorzystując finansowanie ze środków Unii Europejskiej). Taki wymóg wyklucza stosowanie leasingu, ale dzięki współpracy z firmą Raiffeisen Leasing możemy zaproponować pożyczkę celową. Dotyczy to firm działających przez co najmniej 3 miesiące. To rozwiązanie ma także inne zalety:

  • inwestor może swobodniej nadpłacać pożyczkę oraz zakończyć ją przed czasem,
  • urządzenia są własnością klienta,
  • dodatkowo pożyczka sprawdza się, jeśli inwestor ma do odzyskania wysoki zwrot podatku VAT.
  • okres pożyczki może wynieść nawet 72 miesiące.

Kontakt

Jeżeli są Państwo zainteresowani finansowaniem inwestycji prosimy o kontakt z doradcami WSOP. Proszę kliknąć we właściwy region i wypełnić formularz kontaktowy.

Podane informacje i wyceny są aktualne na dzień 14 września 2016 roku i nie mogą być podstawą jakichkolwiek roszczeń wobec W.S.O.P. Sp. z o.o. i Raiffeisen-Leasing Polska S.A. Aby uzyskać wiążącą ofertę prosimy o kontakt.

Czytaj więcej na temat inwestycji w myjnię – kliknij poniżej w interesujący Cię link – wybierz z grupy „Powiązane tematy”

Porady biznesowe

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl