Rozwój rynku motoryzacyjnego w Polsce podąża podobnymi torami co w krajach Unii Europejskiej. Nie chodzi tu tylko o wzrost liczby samochodów, ale także dynamiczny rozwój usług należących do zaplecza motoryzacji, w tym usług mycia i sprzątania samochodu. W Polsce liczba firm oferujących tego typu usługi jest jeszcze wciąż niewystarczająca i nie nadąża za szybko rosnącą liczbą pojazdów poruszających się po drogach.

Doświadczenie pracowników WSOP pozwala nam doradzać klientom na każdym etapie inwestycji. Pomożemy zarówno klientowi, który chce rozwinąć już prowadzony biznes o usługi mycia, jak również komuś kto inwestycję w myjnię traktuje jako niezależny biznes.

Dlaczego warto zainwestować w myjnię:

  • ciągły wzrost popytu na usługi mycia pojazdów,
  • możliwość poszerzenia wachlarza już oferowanych usług (np. myjnia jako uzupełnienie istniejącej stacji kontroli, warsztatu czy też obok stacji paliw), lub też jako inwestycja samodzielna,
  • klient myjni płaci za usługę z reguły gotówką,
  • wysoka marża na usługach mycia, która przekłada się na dobrą zyskowność całego przedsięwzięcia,
  • inwestycja przy sprzyjających okolicznościach może zwrócić się już po 2-3 latach od otwarcia,
  • inwestycja nie wymaga wielomilionowych nakładów,
  • na inwestycję można uzyskać dofinansowanie z funduszy europejskich,
  • inwestycja przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, ponieważ woda do mycia w znacznej części jest odzyskiwania i powtórnie wykorzystywana. Ponadto myjnia umożliwia stosowanie innowacyjnych technologii w wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii typu: kolektory słoneczne, pompy ciepła, woda deszczowa, itd.
  • profesjonalna myjnia podnosi kulturę społeczeństwa w utrzymaniu czystości pojazdów, jak również eliminuje mycia aut w przygodnych miejscach.

W obecnym czasie rynek usług mycia pojazdów podbijają myjnie bezdotykowe. Dzieje się tak dzięki rosnącemu wśród kierowców popytowi na samodzielne i tańsze mycie, a także niższe koszty inwestycji. Dla porównania – za sumę potrzebną do uruchomienia myjni automatycznej (wliczając zakup urządzenia i budynek z przyłączami) można wybudować 4-stanowiskową myjnię bezdotykową.

Pewne jest, że razem ze wzrostem liczby samochodów jeżdżących po naszych drogach oraz wymagań i wygody kierowców, zapotrzebowanie na obiekty myjni w Polsce będzie rosło.

Czytaj więcej na temat inwestycji w myjnię – kliknij poniżej w interesujący Cię link – wybierz z grupy „Powiązane tematy”

Porady biznesowe

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48