Co zrobić, kiedy posadzka nie ma odpowiedniej grubości, aby zamontować na niej podnośnik dwukolumnowy? Rozwiązaniem mogą być dedykowane płyty montażowe Ravaglioli, które zakotwione do podłoża umożliwiają bezpieczny montaż i użytkowanie podnośnika.

Przed bezpiecznym zamontowaniem każdego podnośnika, przede wszystkim dwukolumnowego, należy spełnić kilka istotnych warunków technicznych. Jednym z nich jest odpowiednie przygotowanie posadzki, na której zostanie zakotwiony podnośnik. Każda dokumentacja techniczno-ruchowa dołączona do urządzenia określa w jaki sposób ma być przygotowane podłoże i jakie warunki musi ono spełniać. Grubość posadzki jest jednym z podstawowych warunków.

 

Co jednak zrobić, gdy posadzka nie ma odpowiedniej grubości, ale inne parametry są zgodne z wytycznymi?

– Ciekawe rozwiązanie proponuje firma Ravaglioli, z którą od lat współpracujemy, i której podnośniki dwukolumnowe mamy w sprzedaży. Rozwiązaniem tym są płyty pośrednie kotwione do posadzki, na których następnie montuje się podnośnik. Powierzchnia płyty jest większa od powierzchni stopy kolumny podnośnika, jak również posiada więcej punktów montażowych. W ten sposób bardziej równomiernie rozkładają się siły przenoszone na posadzkę podczas podnoszenia pojazdu
– tłumaczy Inżynier Serwisu WSOP, Wojciech Piechaczek.

Serwis WSOP dysponuje pełną listą podnośników dwukolumnowych tego producenta, w których istnieje możliwość zastosowania takich płyt.

Należy przy tym jednak pamiętać, że przede wszystkim właściwie wykonana posadzka – zgodnie z wytycznymi i sztuką budowlaną – jest podstawą bezpieczeństwa podczas użytkowania podnośników (głównie dwukolumnowych).

Szczegóły opisywanych rozwiązań dostępne są u dyspozytorów regionów serwisowych.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl