Petro Car, Bytoń
Okręgowa stacja kontroli pojazdów, Bytoń, woj. kujawsko-pomorskie

Petro Car to firma debiutująca w branży przeglądów technicznych. Inwestor od wielu lata działa w branży paliwowej – zarówno handlu hurtowego, jak i detalicznego. Posiada dwie stacje paliw, przy których z powodzeniem funkcjonują także myjnie. Inwestor wybudował swoją pierwszą okręgówkę w pobliżu stacji paliw prowadzonej w Bytoniu niedaleko Włocławka. Zadecydowała o tym chęć rozwoju prowadzonego już biznesu, bo przecież przeglądy rejestracyjne to doskonałe uzupełnienie oferty dla dotychczasowej klienteli Petro Caru.

Duża działka pozwoliła swobodnie rozplanować budynek stacji kontroli wraz z drogami dojazdowymi. Pracownik naszej firmy służył inwestorowi pomocą od samego początku, zanim jeszcze wbito w ziemię pierwszą łopatę. Właściciel Petro Caru oczekiwał kompleksowej pomocy od naszej firmy: począwszy od konsultacji architektonicznych i budowlanych, a na asyście przy odbiorze TDT kończąc.

Cały obiekt został dopasowany swoim wyglądem do istniejącej stacji benzynowej, z którą sąsiaduje. Pomarańczowa kolorystyka CERTUSA znakomicie wkomponowała się w identyfikację wizualną stacji paliw (pomarańczowo-zieloną).

Budynek stacji kontroli to połączenie konstrukcji murowanej z halą stalową. Inwestor zdecydował się na istotne poszerzenie hali diagnostycznej (o 2 metry), aby zwiększyć swobodę prowadzenia badań, ale także wygospodarować dodatkowe miejsce do wykorzystania w przyszłości.

Inwestor rozmyślnie postawił na linię diagnostyczną CERTUS w konfiguracji z kilkoma funkcjami dodatkowymi. W codziennej pracy z pewnością przyda się opcja badania pojazdów z napędem 4×4 – ułatwi pracę diagnostom, a dodatkowo przyciągnie na stację klientów, którzy szukają usługi na wysokim poziomie. Linia CERTUS posiada również funkcję wspomagania wyjazdu po zakończeniu badania, co usprawni wyjazd z rolek hamulcowych ciężkich pojazdów, ale także tych z automatyczna skrzynią biegów.

Inwestycja w Bytoniu to przykład udanej współpracy inwestora z naszą firmą. Krok po kroku udało nam się wspólnie stworzyć bardzo funkcjonalny obiekt. Pozostaje tylko życzyć wielu klientów przyjeżdżających na przeglądy.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl