Pack-Cement
OSKP, Zator, woj. małopolskie

oskp_pack_cement_03oskp_pack_cement_02Firma Pack-Cement we wrześniu 2015 roku uruchomiła swoją pierwszą okręgową stację kontroli pojazdów. Na przestrzeni ostatnich lat to kolejny nasz klient, który do tej pory prowadził działalność w zupełnie innej branży, a przeglądy rejestracyjne traktuje jako sposób na rozwój biznesu.

Zatorska firma znana jest przede wszystkim z handlu materiałami budowlanymi (głównie cementem) oraz usług transportu towarów sypkich. „Okręgówka” ma przede wszystkim zapewnić firmie długofalowy rozwój oraz zróżnicowanie przychodów. Stacja znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji, wprost przy drodze krajowej nr 28 prowadzącej z Zatora do Wadowic.

oskp_pack_cement_01oskp_pack_cement_04Inwestor dysponuje rozległym terenem, który bez problemu pomieścił budynek OSKP – na dodatek na wprost wjazdu, dzięki temu jest dobrze widoczny z drogi. Hala stacji została wybudowana od zera, co pozwoliło przygotować projekt budynku ściśle pod potrzeby prowadzenia badań technicznych. Jako firma wyposażeniowa dostarczyliśmy klientowi kompletny projekt technologiczny rozmieszczenia urządzeń na kanale diagnostycznym. Projekt architektoniczny inwestor zlecił we własnym zakresie. Nasz przedstawiciel doglądał wykonania wszelkiego typu detali, które są istotne z punktu widzenia montażu, jak i późniejszego użytkowania linii diagnostycznej oraz logiki prowadzenia badań technicznych.

Obiekt wyposażony jest w uniwersalną linię diagnostyczną CERTUS EVO2 z funkcją badania pojazdów z napędem 4×4. Zakup linii został dofinansowany z funduszy unijnych.

oskp_pack_cement_05oskp_pack_cement_06– Z uwagi na brak doświadczenia w branży motoryzacyjnej inwestorowi bardzo zależało na bieżącej pomocy oraz konsultacjach na każdym etapie prowadzenia inwestycji. Dodatkowo brałem udział w odbiorze prowadzonym przez Transportowy Dozór Techniczny, który stacja przeszła pomyślnie. Moje kontakty z inwestorem bardzo ułatwiał fakt, że właściciele Pack-Cementu trafili do naszej firmy z polecenia innego klienta. Pomogło to szybko zbudować wzajemne zaufanie, a dodatkowo cieszy mnie, że klient jest zadowolony z tej inwestycji – powiedział Włodzimierz Molenda, który z ramienia WSOP nadzorował realizację kontraktu.

Właściciele Pack-Cementu wzorowali się na szaro-czerwonym designie CERTUSA EVO2, co wyraźnie widać w kolorystyce całego obiektu. Poza detalami w hali diagnostycznej, także biuro obsługi klienta zyskało motoryzacyjne elementy.

Tradycyjnie inwestorowi życzymy kolejki aut oczekujących na wykonanie przeglądu.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl