OSKP Miwa Trans, Mazańcowice
Okręgowa stacja kontroli pojazdów, Mazańcowice, woj. śląskie

Miwa Trans od wielu lat prowadzi działalność transportową i serwisową. Z tej racji firma skupia się na pojazdach ciężarowych i przede wszystkim z taką myślą powstała okręgowa stacja kontroli pojazdów w Mazańcowicach na przedmieściach Bielska-Białej. Inwestor kilka lat temu kupił istniejący obiekt i przebudował go do nowych potrzeb. Ze starej hali została tylko stalowa konstrukcja, a w pomieszczeniu „okręgówki” wykonano kanały przeglądowe. Kompleksowa przebudowa wymagała dużej precyzji podczas prac, aby pomieszczenia spełniały wszystkie wymogi dla OSKP opisane w ministerialnym rozporządzeniu. Ze strony WSOP bieżącym wsparciem służył koordynator inwestycji, który w trakcie konsultował kolejne etapy projektowania i prac budowlanych.

W jednej części budynku znajduje się obszerny serwis ciężarowy, a drugą stronę zajmuje dwustanowiskowa OSKP. Z początku plany były jednak nieco inne i obejmowały jedno tylko stanowisko uniwersalne. W miarę trwającej przebudowy inwestor zdecydował się na montaż linii osobowej, co z pewnością usprawni wykonywanie badań technicznych, oddzieli pojazdy osobowe i pozwoli skupić się na pogłębionej kontroli stanu technicznego ciężarówek.

Linia ciężarowa CERTUS została skompletowana pod kątem prowadzonej działalności serwisowej i znacznie przekracza minimalne wymagania sprzętowe przewidziane dla okręgowych stacji kontroli. Uniwersalne urządzenie rolkowe posiada dociążacz osi, wagę oraz funkcje wspomagania wyjazdu z rolek i badania pojazdów z napędem 4×4. Służyć ma to przede wszystkim precyzyjnej diagnozie pojazdów ciężarowych.

We wnętrzu stacja kontroli zyskała szaro-pomarańczowe kolory, które wykorzystują i rozwijają kolorystykę linii diagnostycznej CERTUS. Estetykę wnętrza bardzo wzbogaca betonowo-żywiczna popielata posadzka, która wzdłuż kanałów diagnostycznych ma dodatkowo wymalowane szerokie pomarańczowe pasy. Hala wykonana jest z płyty warstwowej, a dzięki zastosowaniu dużej ilości bieli na ścianach, dobremu doświetleniu wnętrza i wykorzystaniu żywych kolorów całość prezentuje się nowocześnie i estetycznie.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl