OSKP Mariusz Pasich, Klucze
Okręgowa stacja kontroli pojazdów, Klucze, woj. śląskie

To jeden z naszych wieloletnich klientów, do tej pory prowadzący dwie stacje kontroli pojazdów (w Kluczach i Zawierciu) – obie podstawowe. Stacja w Kluczach koło Olkusza powstała już kilkanaście lat temu i z tego też powodu urządzenia linii diagnostycznej wymagały głębokiej modernizacji, albo wręcz całkowitej wymiany.

Mając przed sobą tego typu alternatywę inwestor zdecydował się na tej samej działce wybudować „okręgówkę”, a po jej uruchomieniu zamknąć stację podstawową i wyburzyć stary budynek. Dzięki temu za jednym razem załatwia dwie sprawy. Nie tylko rozwiązuje problem modernizacji dotychczasowych urządzeń, ale jednocześnie rozszerza prowadzoną działalność. Zależało mu bowiem, aby móc wykonywać przeglądy ciągników rolniczych, które z uwagi na lokalizację OSKP stanowią spory odsetek zarejestrowanych w powiecie pojazdów.

Działka w Kluczach była na tyle duża i ustawna, że bez problemu zmieściła nowy budynek „okręgówki” wraz z parkingami, drogami dojazdowymi i całą niezbędną infrastrukturą. Budowa nowego obiektu dała także komfort prowadzenia dotychczasowej stacji podstawowej bez konieczności jej zamykania na czas przebudowy i ponownych odbiorów.

Inwestor wybrał do nowej stacji uniwersalną linię diagnostyczną CERTUS, a ponieważ jest zwolennikiem urządzeń ocynkowanych to właśnie w takim wykonaniu zamówił wszystkie obudowy. Cynkowanie ogniowe jest jednym ze sposobów zabezpieczenia stali – na tyle specyficznym, że wybiera je stosunkowo niewielu klientów, tym nie mniej jako firma zawsze dopasowujemy się do oczekiwań klientów. Inwestor ten posiada już urządzenia cynkowane na stacji w Zawierciu, jest z nich zadowolony i dlatego identyczne zamówił na stację okręgową w Kluczach.

Sama linia diagnostyczna to CERTUS trzeciej generacji wraz z szeregiem funkcji dodatkowych, takich jak: automatyczne rozpoznawanie i badanie pojazdów z napędem 4×4, archiwizacja wyników czy wspomaganie wyjazdu z rolek.

Na etapie budowy inwestor otrzymał od WSOP kompleksowe wsparcie – zarówno w postaci technologii rozmieszczenia urządzeń diagnostycznych, jak również wsparcia podczas budowy kanału diagnostycznego.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl