OSKP Lo-Stark, Miejsce Piastowe
Okręgowa stacja kontroli pojazdów, Miejsce Piastowe, woj. podkarpackie

Lo-Stark z Podkarpacia to nowy klient WSOP, choć firma ta już od początku lat dziewięćdziesiątych działa w branży motoryzacyjnej. Prowadzi stację demontażu pojazdów oraz duży – 10-stanowiskowy – serwis pojazdów ciężarowych. Na posiadanej działce, zaraz przy wjeździe, udało się wygospodarować budynek na potrzeby planowanej stacji kontroli pojazdów, która zresztą świetnie uzupełnia dotychczasową działalność. Wcześniej był to obiekt stanowiący zaplecze gospodarcze, ale po solidnej rozbudowie pełni obecnie funkcję biurową i diagnostyczną. Dobudowano obszerną halę, a w części zlokalizowanej bliżej drogi nadbudowano piętro.

Jednym z warunków powodzenia inwestycji było rozsądne rozplanowanie długości hali diagnostycznej. Od frontu do dyspozycji był wprawdzie obszerny plac, ale na tyłach należało zmieścić wyjazd, który obsłuży także duże zestawy pojazdów (ciągnik siodłowy z naczepą).

Właściciel firmy Lo-Stark to jeden z tych klientów, który od samego początku zaznaczył, że interesuje go linia diagnostyczna CERTUS wyłącznie w pomarańczowej wersji kolorystycznej. Inwestor miał zamierzenie, aby budynek wyglądał designersko i przyciągał uwagę klientów. I to się udało. Hala diagnostyczna kolorystycznie współgra i rozwija motywy CERTUSA. Biuro obsługi zaprasza klientów do chwili odpoczynku na wygodnych kanapach podczas trwania badania technicznego. Zastosowano tu dobre materiały wykończeniowe, widać dbałość o detale czy industrialne nawiązania w sposobie wykonania sufitu. Całość robi bardzo dobre wrażenie i dopełnia poczucia wysokiej jakości świadczonych usług. Inwestor zadbał też o taki „detal”, jak dobra kawa dla klientów serwowana z profesjonalnego ekspresu.

Warto również wspomnieć o tym, że klient skutecznie pozyskał dofinansowanie unijne na rozwój prowadzonego biznesu (budowa OSKP), co obecnie nie jest już tak oczywiste, jak jeszcze kilka lat temu. Obiekt infrastrukturalnie przygotowano do obsługi pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Na wyposażeniu „okręgówki” znalazła się uniwersalna linia diagnostyczna CERTUS z całym zestawem dostępnych funkcji dodatkowych, czyli: badaniem pojazdów z napędem 4×4, archiwizacją wyników badań czy wspomaganiem wyjazdu z rolek hamulcowych.

Stacja kontroli została otwarta na wiosnę 2019 roku.

 

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl