OSKP Ektrans, Kochanów
Okręgowa stacja kontroli pojazdów, Kochanów, woj. małopolskie

Firma Ektrans otwierając „okręgówkę” w Kochanowie pod Krakowem rozpoczyna swoją działalność biznesową w branży badań technicznych. Do tej pory inwestor skupiał się między innymi na prowadzeniu serwisu pojazdów ciężarowych, który to biznes postanowił rozszerzyć o przeglądy rejestracyjne. Przy czym stacja zlokalizowana jest w innej miejscowości niż warsztat.

Inwestycja w Kochanowie – można to śmiało napisać – została zrealizowana w sposób książkowy. Jeszcze przed projektowaniem budynku inwestor podpisał z naszą firmą umowę na dostawę urządzeń. Dzięki temu już projektant budynku (a nie dopiero wykonawca) otrzymał od nas projekt technologiczny rozmieszczenia urządzeń na kanale. Pozwoliło to na bardzo wczesnym etapie uwzględnić wszelkie wymogi dotyczące specyfiki prowadzenia badania pojazdów.

Działka w Kochanowie mieści się obok drogi krajowej nr 79 łączącej Kraków z Katowicami. Jest to bardzo dobra lokalizacja, choć z wielu względów wymagająca. Po pierwsze podczas budowy inwestor musiał zmierzyć się z dużym spadkiem terenu, który w tylnej części posesji wymagał wykonania dodatkowych prac ziemnych. Po drugie w promieniu 10 km znajduje się kilka konkurencyjnych obiektów SKP, przy czym „okręgówka” Ektransu bardzo wyróżnia się estetyką, co z pewnością przysporzy jej dodatkowych klientów.

Inwestor zdecydował się na obszerny budynek. Jest tu bardzo przestronna i długa hala diagnostyczna, a dodatkowo do wykorzystania są w sumie trzy kondygnacje powierzchni, którą można zaadaptować do różnych zastosowań.

Inwestor zdecydował się na wiele nowoczesnych rozwiązań ułatwiających pracę diagnostom. Linia diagnostyczna CERTUS (w wersji uniwersalnej) jest już przygotowana do prowadzenia badań potokowych. Ustawienie urządzeń na kanale diagnostycznym w przyszłości daje możliwość implementacji tego typu rozwiązań, co przyczyni się do zwiększenia przepustowości stacji. Sama linia CERTUS została doposażona w szereg przydatnych funkcji dodatkowych, takich jak: badanie i rozpoznawanie pojazdów z napędem 4×4, wspomaganie wyjazdu z rolek i inne. CERTUS pracuje w oparciu o trzy monitory (w tym dwa duże powtarzające), co zapewnia dobrą widoczność parametrów pomiarów podczas prowadzenia badania.

Stacja kontroli w Kochanowie została otwarta w czerwcu 2020 roku. Inwestorowi życzymy kolejki pojazdów przed wjazdem na stację i bezproblemowej pracy przez następne 20 lat.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl