OSKP Czesław Jóźwik, Mikołów
Okręgowa stacja kontroli pojazdów, Mikołów, woj. śląskie

Czesław Jóźwik to wieloletni klient naszej firmy, który zdecydował się na rozbudowę istniejącej „okręgówki.” W dotychczasowym obiekcie stacja działała od przeszło 20 lat, ale zmieniające się przepisy i chęć poprawienia ergonomii prowadzenia badań technicznych wymusiły postawienie nowego budynku.

Firma w branży przeglądów rejestracyjnych zaczynała już pod koniec lat dziewięćdziesiątych od małej stacji podstawowej pracującej w oparciu o podnośnik nożycowy. Po jej uruchomieniu bardzo szybko okazało się, że przepustowość jest zdecydowanie za mała w stosunku do ilości wykonywanych przeglądów. Właściciel podjął decyzję o postawieniu osobnego budynku, w którym już po roku uruchomił „okręgówkę.”

Kolejne 20 lat przyniosło wiele zmian w przepisach, także urządzenia dobiegły swojego technicznego żywota, natomiast jedno nie uległo zmianie – stacja wciąż wykonuje bardzo dużo przeglądów. Inwestor dysponował obszerną działką, na której postanowił od podstaw wybudować nową „okręgówkę.” Jego zamiarem było też to, aby nie przerywać pracy w dotychczasowym obiekcie.

Od razu było wiadomo, że nowy budynek będzie dwustanowiskowy. Właściciel na przestrzeni lat przekonał się, że brakuje mu osobnego stanowiska tylko dla pojazdów o d.m.c. do 3,5 tony. Część osobowa powstała z wykorzystaniem kanału, ponieważ pozwala to na badanie większej ilości pojazdów, ciągników, przyczep, których nie da się zbadać na stanowisku z podnośnikiem.

Wybór padł na dwie linie diagnostyczne CERTUS, z których każda posiada szereg bardzo przydatnych funkcji. Głównym zamiarem było bowiem poprawienie ergonomii pracy diagnostów i umożliwienie prowadzenia badań w sposób szybki, bezpieczny oraz przede wszystkim rzetelny. Temu właśnie mają służyć takie funkcje, jak np. automatyczne rozpoznawanie i badanie pojazdów z napędem 4×4, wspomaganie wyjazdu z rolek na obu liniach czy archiwizacja wyników badań.

Stacja w nowym obiekcie rozpoczęła działalność w połowie grudnia 2019 roku, jednocześnie nie zmienił się numer OSKP nadawany przez starostwo. Wszystkie procedury odbiorów przebiegły sprawnie, a po otrzymaniu niezbędnych decyzji „okręgówka” następnego dnia przeniosła się do nowego budynku.

Zarówno inwestorowi, jak i naszej firmie życzymy kolejnych 20 lat owocnej współpracy.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl