Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów „Margo”
Al. Legionów 152, Łomża

DSC06944DSC06933Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Margo w Łomży to jedna z niewielu inwestycji, gdzie właściciel firmy na podstawie trójwymiarowej wizualizacji wystroju wnętrza podjął decyzję, że właśnie tak ma docelowo wyglądać jego stacja kontroli pojazdów. To przypadek o tyle niespotykany, że projekt został niemal bez poprawek wprowadzony w życie.

Właściciel firmy Margo prowadzi szeroką działalność biznesową: warsztat mechaniczny, żwirownię, transport towarowy, hotel, salę bankietową czy stację paliw. Mniej więcej w 2008 roku ze strony inwestora padł pomysł budowy stacji kontroli pojazdów. Budynek zlokalizowano obok należącej do niego stacji benzynowej, przy jednej z głównych ulic wjazdowych do Łomży.

certus_margo_renderDSC07177

Celem inwestora było stworzenie nietuzinkowej stacji kontroli, która będzie się wyróżniać na tle konkurencyjnych obiektów działających w okolicy. Takie wyzwanie przed nami postawił już na pierwszym spotkaniu. Przedstawiliśmy gotowy projekt architektoniczny, który zaakceptował w całości w zasadzie bez większych uwag. Obejrzał pierwsze wizualizacje, spodobały mu się i stwierdził, że chce, aby właśnie tak wyglądała jego przyszła stacja. Przekonaliśmy go także do kilku rozwiązań (wcześniej nieprzewidzianych w projekcie budowlanym), między innymi wstawienia dużych okien na bocznej ścianie budynku. Dzięki temu do wnętrza wpada mnóstwo dziennego światła, a dodatkowo obiekt wyglądem przypomina salon samochodowy

– powiedział Artur Dawidowski, który z ramienia WSOP nadzorował realizację kontraktu.

DSC07302DSC07211W kwestiach technologii i doboru urządzeń inwestor w całości zaufał naszej firmie. Stacja pracuje w oparciu o urządzenia CERTUS EVO2.

Na szczególną uwagę we wnętrzu hali zasługuje boczna ściana wyklejona różnej wielkości prostopadłościanami ze styroduru. Tworzy to przestrzenną formę, która nadaje pomieszczeniu niezwykłego charakteru, rzadko spotykanego w tego typu obiektach. Wykonanie tych kilkuset elementów wymagało wielu godzin żmudnej pracy. Odpowiedniej wielkości kostki najpierw trzeba było wyszpachlować, pomalować na odpowiedni kolor, a następnie przykleić na ścianie, dbając o uzyskanie właściwego efektu (ułożenie elementów miało znaczenie).

DSC07153DSC05537Właściciel firmy Margo zaakceptował przedstawiony projekt i zrealizował go niemal w 100 procentach. Styrodurowe kostki, czerwone fugi, kolorystyka płytek ściennych i podłogowych, meble biurowe wykonane na indywidualne zamówienie – wszystko to tworzy niezwykły klimat tej stacji i świadczy o konsekwencji inwestora. Jesteśmy niezwykle zadowoleni, bowiem z perspektywy kilku lat widać, że wielu naszych klientów tworząc swoje obiekty bardzo mocno wzorowało się na OSKP firmy Margo z Łomży. To świadczy o tym, że inwestorowi udało się osiągnąć efekt z najwyższej półki.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl