OSKP – LKR Nowakowscy
Żyrardów, ul. Jodłowskiego 80

lkr_zyrardow__-27-1lkr_zyrardow__-33-1Firma LKR Nowakowscy istnieje od 1970 roku. Zajmuje się głównie sprzedażą paliw: detaliczną i hurtową. Posiada trzy stacje benzynowe, dwie z nich działają pod szyldem ogólnopolskich sieci. Właściciele firmy postanowili rozwinąć prowadzoną działalność o dodatkowe usługi. Obok jednej ze swych stacji paliw zdecydowali się wybudować okręgową stację kontroli pojazdów. Dodatkowo zainwestowali także w usługi mycia pojazdów, budując myjnię bezdotykową i automatyczną. Całość razem tworzy kompleks motoryzacyjny, w którym wszystkie usługi wzajemnie się uzupełniają.

Inwestor wcześniej nie działał w branży stacji kontroli. Szukał wsparcia i doradztwa, aby sprawnie przeprowadzić budowę swojej pierwszej „okręgówki.” Zdecydował się na postawienie hali stalowej, gdzie wydzielił miejsce na dwie linie diagnostyczne: osobową i uniwersalną. Obie funkcjonują w oparciu o kanał. Poza bieżącymi konsultacjami dostarczyłem również technologię rozmieszczenia urządzeń.

mówi handlowiec, który z ramienia WSOP nadzorował realizację tego kontraktu.

ikr_zyrardowimg_2627ikr_zyrardowimg_2634Warto wspomnieć, że linia uniwersalna posiada pełną kompletację, łącznie z testerem amortyzatorów. Inwestor chciał się wyróżnić na tle lokalnej konkurencji, dlatego zdecydował się na budowę stacji okręgowej w oparciu o dwie ścieżki. Ponadto jego własna flota autocystern korzysta z usług OSKP.

Wystrój stacji w całości jest pomysłem inwestora. Charakterystyczne ułożenie białych i czarnych płytek w formie szachownicy to pierwsze tego typu rozwiązanie, na którym później wzorowało się kilku innych klientów naszej firmy. We wnętrzu stacji znalazło się kilka efektownych drobiazgów, jak np. felga aluminiowa, która zawieszona na ścianie służy za wieszak do węża ze sprężonym powietrzem. Inwestor projektują wystrój wiele inspiracji zaczerpnął z estetyki CERTUSA. Meble w biurze obsługi klienta, zdjęcia na ścianach współgrają z całością i wygląda elegancko.

Hala stalowa to dość tania technologia, która – niestety – niesie ze sobą szereg ograniczeń, w tym estetycznych. Jednak dzięki zastosowaniu kilku sprytnych i niezbyt drogich zabiegów (np. w postaci dużych przeszkleń na fasadzie) udało się dodać budynkowi nieco elegancji. Duże, przestrzenne, wielokolorowe napisy i logotypu na elewacjach dodatkowo poprawiają wygląd i zwracają uwagę klientów.

ikr_zyrardowlkr_-panorama1

Inwestor po niemal trzech latach od uruchomienia stacji diagnostycznej jest zadowolony z tego, jak funkcjonuje cały kompleks. Koncepcja świadczenia usług dodatkowych przy okazji sprzedaży paliw sprawdziła się, co jest dobrym dowodem na to, że kompleksy motoryzacyjne potrafią się biznesowo obronić.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl