Olmark
OSKP i myjnia samoobsługowa, Mysłowice, woj. śląskie

IMG_9243IMG_9305Firma Olmark z Mysłowic wraz z otwarciem swojego kompleksu motoryzacyjnego w 2014 roku rozpoczęła działalność w branży przeglądów rejestracyjnych. Inwestor od wielu lat zajmuje się szeroko pojętym ślusarstwem (w tym konstrukcjami stalowymi), podejmując się realizacji niezwykle skomplikowanych zamówień z całej południowej Polski. Olmark ma także bogate doświadczenie budowlane. Wszystko to razem spowodowało, że dla WSOP był to niezwykle wymagający klient, który oczekiwał obsługi na najwyższym poziomie.

Mysłowicka firma była w posiadaniu działki budowlanej przy ulicy Laryskiej, na której właściciele chcieli uruchomić nową działalność, która zdywersyfikuje ich biznes. Do naszego przedstawiciela zgłosili się z jasno sprecyzowanym pomysłem budowy kompleksu motoryzacyjnego: okręgowej stacji kontroli pojazdów wraz z myjnią samoobsługową.

IMG_9249IMG_9297Kwestie projektowania budynku oraz zaplecza obiektu nie stanowiły dla nich większego problemu. Jednak mimo tego, że inwestor posiada ogromne doświadczenie budowlane, to jednak nie wykonywał do tej pory kanałów diagnostycznych czy stanowisk myjni samoobsługowych. Z tego powodu klient oczekiwał od WSOP pomocy i nadzoru podczas kolejnych etapów budowy. Było to jednak oczekiwanie doświadczonego fachowca, który liczy na profesjonalną pomoc firmy wyposażeniowej.

Inwestor zdecydował się na postawienie stacji okręgowej w oparciu o dwie linie diagnostyczne CERTUS EVO2 – uniwersalną oraz osobową. Spodziewał się dużego ruchu w interesie, i aby uniknąć kolejek już na etapie tworzenia inwestycji zaplanował większą przepustowość OSKP. Dodatkowo linia dla pojazdów ciężarowych jest w pełni uniwersalna i może obsłużyć również pojazdy osobowe.

IMG_9262IMG_9263Konstrukcja budynku stacji została wykonana w technologii płyty warstwowej, a część biura jest murowana. Na uwagę zasługuje również ciekawa kolorystyka obiektu – szaro-czerwona – nawiązująca do kolorystyki CERTUSA.

Uzupełnieniem dla biznesu przeglądów rejestracyjnych jest czterostanowiskowa myjnia samoobsługowa Cleanart z wiatą typu Sferica. Trzy stanowiska są zadaszone, natomiast czwarte (z żurawiem) jest przeznaczone dla pojazdów do 4 metrów wysokości. Myjnia została skompletowana „na bogato”. Oprócz 4 standardowych programów mycia klienci mają do dyspozycji także lancę ze szczotką oraz natrysk specjalistycznej chemii do mycia felg i usuwania insektów.

Myjnia wybrana przez inwestora posiada atrakcyjną wizualnie wiatę Sferica, która swoim nietypowym wyglądem przyciąga uwagę klientów. Dodatkowo panele rozdzielające stanowiska myjni zostały oklejone w sposób nawiązujący do wyścigów samochodowych Formuły 1. Całość tworzy ciekawą kombinację i dodaje urządzeniu dynamiki.

IMG_9269IMG_9260Inwestor na podstawie dostarczonych planów sam wykonał stanowiska myjni, na których zostały posadowione poszczególne jej moduły wraz z kontenerem technicznym. Wykonanie prac budowlanych śmiało można stawiać za wzór tego typu roboty. Myjnia została wykończona na bardzo wysokim poziomie –na przykład cokoliki zostały obite elementami z blachy nierdzewnej, a kanały ściekowe zostały wykonane z niezwykłą starannością. Dodatkowo inwestor zaprojektował i wykonał we własnym zakresie specjalne panele z blachy nierdzewnej, które służą do mycia dywaników samochodowych.

Wyposażenie myjni uzupełnia rozmieniarka do banknotów, dwa stanowiska z odkurzaczami samochodowymi oraz dystrybutor środka do czernienia opon. Myjnia została uruchomiona na początku listopada 2014 roku i od razu zyskała bardzo wielu klientów. Potwierdza to nie tylko jej wysoki potencjał, ale także obserwacje wielu naszych klientów, którzy podkreślają, że dwa ostatnie miesiące każdego roku to najbardziej dochodowy okres w branży mycia pojazdów.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl