Tkacz-Kamuda, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
Katowice, ul. Dobrego Urobku 9a

tkacz-katowice-07tkacz-katowice-09Firma Tkacz-Kamuda powstała w 1974 roku. Prowadzi bardzo specjalistyczną działalność, ale marka przedsiębiorstwa jest dobrze znana na Śląsku. Od początku istnienia skupia się na obsłudze taksometrów, serwisie i legalizacji tachografów czy przebudowie samochodów na taksówki.

Właściciele firmy w 2009 roku postanowili rozszerzyć działalność o przeglądy diagnostyczne. Wcześniej nie funkcjonowali w tym biznesie, dlatego potrzebowali wsparcia w prowadzeniu inwestycji. Mieli działkę, pomysł i pieniądze na jego realizację (częściowo pochodzące z dotacji unijnej). Głównym celem, jaki inwestor postawił przed naszą firmą było bezpieczne i możliwie bezproblemowe przeprowadzenie budowy i odbioru OSKP.

tkacz-katowice-10Istotną trudność stanowił teren, na którym występują szkody górnicze. Z tego powodu sam kanał diagnostyczny posiada trzy przerwy dylatacyjne, które stanowią jego zabezpieczenie. Dostarczyliśmy gotowy projekt technologiczny rozmieszczenia urządzeń diagnostycznych, jak również nadzorowaliśmy budowę wspomnianego kanału. Inwestorowi zależało na sprzęcie dobrej jakości, zdecydował o zakupie linii diagnostycznej CERTUS. Inwestycja musiała się zakończyć w ściśle określonym terminie, ponieważ wymagało tego rozliczenie unijnej dotacji. Gotowa stacja kontroli przeszła odbiór Transportowego Dozoru Technicznego za pierwszym razem.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl