Na co zwrócić uwagę wybierając myjnię bezdotykową? Bardzo ważne jest odpowiednie skomponowanie poszczególnych podzespołów technicznych oraz sposób dozowania wody i środków chemicznych. Dopiero zachowanie równowagi między tymi elementami gwarantuje dobre efekty mycia i zadowolenie klientów.

Myjnie Cleanart zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby zapewnić mycie samochodów na wysokim poziomie. Piękne, czyste auta wyjeżdżające z myjni to efekt dobrze skomponowanej techniki myjącej, ale też konsekwencji właściciela obiektu w zakresie odpowiedniego dozowania środków chemicznych. Konieczne jest zachowanie równowagi pomiędzy parametrami technicznymi podzespołów, a dążeniem do oszczędności.

– Efektywność pracy myjni ma pierwszeństwo wobec najniższego możliwego wykorzystania mediów, zgodnie z pseudoekologiczną filozofią „najmniej prądu, najmniej chemii, najmniej wody.” W myjniach Cleanart stosujemy zasadę optymalizacji efektywności bez uszczerbku dla oczekiwanego poziomu jakości mycia

– tłumaczy menedżer produktu, Adrian Kuśka.

 

Najważniejsze parametry myjni bezdotykowych Cleanart

 

System odwróconej osmozy – dobrany z dużym zapasem

Ważnym elementem każdej myjni jest system przygotowania wody, który naszym zdaniem powinien dysponować odpowiednim zapasem mocy produkcyjnej na wypadek np. dużej liczby mytych pojazdów w krótkim czasie. Tak właśnie konstruujemy Cleanarta. Wydajność układu dobieramy zależnie od wielkości myjni (250-600 l/h). Dodatkowo recyrkulacja wody podczas procesu odwróconej osmozy zwiększa sprawność układu i minimalizuje ilość wody odpadowej (tzw. „odzysk”). Najczęściej stosujemy duże zbiorniki na wodę zdemineralizowaną o pojemności 500-1000 litrów, co ma wydłużyć czas korzystania z wody osmotycznej (w przypadku jakiejkolwiek, nawet chwilowej awarii bądź wspomnianej szczytowej ilości mytych pojazdów), bez szkodliwego dla podzespołów i jakości mycia przełączania się na wodę miejską.

 

Technologia mycia – precyzyjne i trwałe pompy

Rozsądny zapas mocy najważniejszych elementów myjni to klucz do ich długowieczności i bezawaryjnej pracy przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnego poziomu kosztów. Stosujemy markowe pompy wysokociśnieniowe o wydajności do 15 l/min. i ciśnieniu max. do 150 bar. Ustawiamy jednak ciśnienie robocze na 110 bar, jako zalecane dla komfortu trzymania lancy w ręku. Silniki do pomp mają moc dobraną zgodnie z wytycznymi producenta, aby zapewniały prawidłową pracę i wydajność.

– Należy pamiętać, że źle dobrane silniki (np. o zbyt małej mocy) mogą zostać przeciążone i powodować znaczące zmniejszenie wydajności pomp, a co za tym idzie istotny spadek jakość mycia. Pompy to precyzyjne urządzenia membranowe (umożliwiające regulację i dokładne dawkowanie środków chemicznych) dobierane ze względu na skład chemiczny, co znacznie wydłuża ich żywotność

– tłumaczy menedżer produktu, Adrian Kuśka.

 

Sterowanie myjnią – autorskie oprogramowanie

Ważne, aby producent myjni w pełni kontrolował każdy aspekt jej pracy, także w kolejnych latach użytkowania maszyny. Pomaga w tym autorskie oprogramowanie (będące własnością producenta), które w dowolnym momencie pozwala przeprogramować urządzenie.

W myjni Cleanart istnieje możliwość zdalnej kontroli i zmiany parametrów. Nad w pełni zautomatyzowanymi procesami czuwa nowoczesny system sterowania, a jego głównym elementem jest sterownik PLC firmy Phoenix Contact – wiodącego producenta systemów automatyzacji.

 

 

Chcesz dowiedzieć się i zobaczyć więcej?

Wejdź na stronę myjniecleanart.pl

 

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl