Modernizacja SKP w Zdzieszowicach na Opolszczyźnie to przykład jak skutecznie i mądrze zapewnić stacji kontroli pojazdów drugą młodość. Efekt można w tym przypadku śmiało przyrównać do przemiany brzydkiego kaczątka.

prim_zdzieszowice_2

Jeszcze w 2013 roku zdzieszowicki obiekt na wyposażeniu posiadał zbieraninę urządzeń diagnostycznych różnych producentów. Dodatkowo zachodziła uzasadniona obawa, że stacja nie przejdzie kolejnego odbioru prowadzonego przez Transportowy Dozór Techniczny. Problemem mogła okazać się zużyta, a przez to nietrzymająca poziomu posadzka.

Podczas modernizacji wymieniona została stara linia diagnostyczna wraz z szarpakiem, a w jej miejsce zamontowano nowoczesną ścieżkę CERTUS EVO2. Aby zmieścić się w ramach dostępnego miejsca (hala jest nieprzejazdowa) konieczne było zastosowanie nietypowej kompletacji: tester amortyzatorów znalazł się przed kanałem, a rolki hamulcowe w wersji dzielonej zamontowano już na kanale. Nasz przedstawiciel na bieżąco dyskutował z właścicielem SKP szczegóły projektu technologicznego oraz konsultował roboty budowlane.

Więcej na temat tej inwestycji mogą Państwo przeczytać tutaj.

Kontakt dla dziennikarzy

Emilia Cichoń – email: e.cichon [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Wilsona 34A, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30