Mercedes-Benz Trucks, Będzin
Serwis autoryzowany pojazdów użytkowych, Będzin, woj. śląskie

mb_trucks_bedzin_01mb_trucks_bedzin_02Będziński obiekt Mercedesa powstał na bazie przebudowanego, istniejącego kompleksu. Wcześniej mieścił się tutaj serwis innej marki, który inwestor odkupił od poprzedniego właściciela. Hala naprawcza posiada 4 stanowiska przejazdowe. Inwestor dobudował dodatkowy kanał diagnostyczno-naprawczy, na którym zamontowane zostały rolki hamulcowe i szarpak CERTUS. Zestaw ten pozwala na ocenę stanu technicznego pojazdu przed przyjęciem do naprawy.
Typowy kanał diagnostyczny ma szerokość 80 cm na poziomie posadzki. Jednak w tym przypadku na życzenie klienta zaprojektowaliśmy specjalne rozwiązanie, gdzie kanał ma szerokość jednego metra. W praktyce ułatwia to mechanikom wygodny dostęp do poszczególnych elementów zawieszenia serwisowanego pojazdu.

mb_trucks_bedzin_04Dodatkowo w głąb kanał rozszerza się do 1,60 m. W wygospodarowanych w ten sposób wnękach można odstawić różnego typu przedmioty: zarówno wózek narzędziowy, ale też elementy zdemontowane z pojazdu. Dzięki temu przestrzeń robocza dla mechanika pozostaje wolna i nie ogranicza jego ruchów.

mb_trucks_bedzin_03W hali serwisowej zabudowany został również system dystrybucji świeżego oleju oraz sprężonego powietrza. W kanałach zlokalizowane są wanny zlewowe do odbioru zużytego oleju. Rozwiązanie to zapewnia czystość na hali oraz wygodę pracy.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Biuro WSOP: ul. Pszczyńska 306, 44-100 Gliwice
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48
Email: info@wsop.pl