MaxCar, Imielin
Podstawowa stacja kontroli pojazdów, Imielin, woj. śląskie

maxcar_imielin_01Stacja kontroli w Imielinie w województwie śląskim to przykład ścisłej współpracy inwestora z naszą firmą. Obiekt zlokalizowany jest na terenie mocno dotkniętym szkodami górniczymi. Do projektowania zaangażowaliśmy jedno ze śląskich biur architektonicznych, które jest bardzo doświadczone w tego typu, specyficznych zleceniach na terenach górniczych.

maxcar_imielin_02Dostarczyliśmy także inwestorowi kompletny projekt wykonawczy kanału diagnostycznego, który został precyzyjnie wpasowany pomiędzy wzmocnienia fundamentów. Na każdym etapie budowy przedstawiciel WSOP sprawował nadzór nad jej kolejnymi etapami.

maxcar_imielin_03Stacja powstała na niewielkiej działce. Hala SKP została dobudowana do istniejącego już budynku mieszkalnego. Jest to przykład kompaktowej, podstawowej stacji kontroli, która doskonale wpasowuje się w działkę, wykorzystując w pełni dostępne miejsce. Działka przylega bezpośrednio do lokalnej drogi, dlatego zaproponowaliśmy, aby wjazd na stację zlokalizować z tyłu obiektu, a wyjazd od frontu. Poprawi to ergonomię pracy, bo tworząca się kolejka pojazdów nie będzie blokować gminnego traktu.

maxcar_imielin_04Właściciel wybrał linię diagnostyczną CERTUS 3 w kolorze pomarańczowym. Konsekwentnie także wnętrze SKP oraz biuro zaaranżował wykorzystując stonowane szarości i czernie z dodatkiem wyrazistych, pomarańczowych detali. Połączenie to nadało wnętrzu dynamiki i wigoru.
Stacja rozpoczęła działalność w listopadzie 2016 roku.

Kontakt dla dziennikarzy

Bartłomiej Szepielak – email: b.szepielak [at] wsop.pl – tel. stac. (32) 332-49-30

Do pobrania

Kontakt z WSOP

Adres: Dworcowa 62, 44-190 Knurów
Kontakt: tel. (032) 332-49-30; fax (032) 332-48-48